Beykoz'dan ''Gönüllü'' askerlik için TSK'ya başvurdu

Beykoz Devlet Hastanesi'nde çalışan bir hemşire gönüllü askerlik için TSK'ya başvurdu.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, son günlerde yaşanan terör olaylarının ardından gönüllü askerlik için yaklaşık 3 bin kişinin Genelkurmay'a ele

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Devlet Hastanesi’nde çalışan bir hemşire gönüllü askerlik için TSK’ya başvurdu.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, son günlerde yaşanan terör olaylarının ardından gönüllü askerlik için yaklaşık 3 bin kişinin Genelkurmay’a elektronik posta yoluyla başvurduğu belirtildi.

Genelkurmay’a başvuru yapan gönüllüler içerisinde Beykoz Devlet Hastanesi’nde çalışan bir hemşire de var.

”Nene Hatun’un Kara Fatma’nın Hayme Ana’nın torunu…’

Beykoz Devlet Hastanesinde çalışan ve ismi açıklanmayan hemşire yapmış olduğu başvurusunda ‘Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor durumda gönüllü olarak her an askerliğe hazır olduğumu bildirmek istiyorum. En Doğu’da en Batı’da fark etmez en zor şartlar altında bayrağımız, vatanımız ve milletimiz için seve seve canımı vermeye hazırım. Allah yardımcınız olsun‘ değerlendirmesinde bulundu.

Başka bir vatandaş ise başvurusunda, ‘Son günlerde terör olaylarının artmasıyla gelen şehit haberlerinden dolayı yüreğim yangın yeri… Bu acıya nasıl dayanılabilir bilmiyorum. Elim kolum bağlı beklemeyi kendime yakıştıramıyorum. Nene Hatun’un, Kara Fatma’nın, Hayme Ana’nın torunu olarak, her şeyden önemlisi bir Türk kadını olarak artık askere alınmak istiyorum. Gereğinin yapılmasını rica ediyorum‘ ifadesini kullandı.

Beykoz'dan ''Gönüllü'' askerlik için TSK'ya başvurdu
Bizi Takip Edin