Beykoz’dan Hataylı özel çocuklara sevgi dolu hediyeler

Beykoz’dan, “2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü” dolayısıyla hazırlanan eğitim setleriyle, kardeş şehirler Hatay Kırıkhan ve Malatya Akçadağ’daki çadır kentlerde yaşayan özel çocuklar ve ailelerine sevgi eli uzandı.

Beykoz’dan Hataylı özel çocuklara sevgi dolu hediyeler
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi ve Beykoz Otistik Çocuklar ve Aileleri Yardımlaşma Derneği (BOÇAY) tarafından özel gereksinimli çocukların gelişimlerine destek vermek ve toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen kampanyayla toplanan eğitim setleri ilk olarak Hatay Kırıkhan’da yüzleri güldürdü.

Kırıkhan Şehir Stadyumu yanında Beykoz Belediyesi’nin katkılarıyla depremzedeler için kurulan yaşam alanında düzenlenen dağıtım törenine, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören, BOÇAY Derneği Başkanı Bülent Taştan ile otizmli çocuklar ve aileleri katıldı.

Beykoz'dan Hataylı özel çocuklara sevgi dolu hediyeler

SEVGİ VE MORAL AŞILANDI

Kardeş şehirdeki özel çocuklara sevgi ve moral aşılayan eğitim setlerinin içinde, otistik bireylerin, sosyal, duygusal ve bilişsel gelişimleri için son derece önemli olan, 25 parçalık puzzle seti, sıralama kartları seti, 3 boyutlu küpler, kavram kartları seti, uzamsal zeka ile bak diz boz oyunu yer aldı.

Beykoz'dan Hataylı özel çocuklara sevgi dolu hediyeler

“HEDİYELER RAMAZAN İLE DAHA ANLAMLI”

Beykozlu ailelerin selamıyla birlikte setlerin dağıtımın gerçekleştiren Başkan Yardımcısı Manolya Demirören, kardeş şehirde yaşayan özel çocukların yüzlerini güldüren hediyelerin  Ramazan Ayı’yla birlikte daha anlamlı olduğunu  vurgulayarak,  kampanyaya destek veren tüm ilçe sakinlerine teşekkür etti.

Beykoz'dan Hataylı özel çocuklara sevgi dolu hediyeler

“OTİZM BİR HASTALIK DEĞİLDİR”

BOÇAY Derneği Başkanı Bülent Taştan ise önceki buluşmalardaki gibi otizmin bir hastalık değil gelişim bozukluğu olduğunu bir kez hatırlatarak, sivil toplum ve yerel yönetimler işbirliğiyle atılacak adımlarla toplumdaki ön yargıların aşılabileceğini söyledi.

Beykoz’dan Hatay Kırıkhan ve Malatya Akçadağ’a gönderilen eğitim setleri, bölgede görevli  Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personeli tarafından çadır ve evler tek tek ziyaret edilerek ailelere dağıtılacak.

.

.

Beykoz’dan Hataylı özel çocuklara sevgi dolu hediyeler
Bizi Takip Edin