Beykoz’dan Kozyatağı Metro’ya otobüs istiyoruz!

Beykoz Belediye Meclisi, Kasım ayının son toplantısı için Meclis 1.Başkan Vekili Manolya Demirören Tekin başkanlığında bir araya geldi.

Beykoz’un sorunları meclis başkanlığına gruplar tarafından önerge olarak sunulurken, 10 Kasım ölüm yıldönümü…

Beykoz'dan Kozyatağı Metro'ya otobüs istiyoruz!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Meclisi, Kasım ayının son toplantısı için Meclis 1.Başkan Vekili Manolya Demirören Tekin başkanlığında bir araya geldi.

Beykoz’un sorunları meclis başkanlığına gruplar tarafından önerge olarak sunulurken, 10 Kasım ölüm yıldönümü olan Ulu Önder Atatürk ve geçtiğimiz hafta içerisinde ölüm yıl dönümü kutlanan Türkiye’nin eski Başbakanı Bülent Ecevit saygı ve rahmetle anıldı. Beykoz’dan Kozyatağı Metro’ya bir İETT hattı kurulması da talep edilen mecliste, Kadın Şefkat Evi yapılması oy birliği ile kabul edildi

2014 Sayıştay Denetim Raporu, meclisle paylaşıldı!

Mecliste öncelikli olarak 4 Eylül 2015 tarihli tutanak oylanarak, oy birliğiyle kabul edildi. Ardından Başkan Yardımcısı Salim Öztürk,  2014 Yılı Sayıştay Denetim Raporu ile ilgili olarak genel kurula sunum eşliğinde bilgi verdi. Sayıştay tarafından belirtilen hususların ilgili müdürlükler tarafından cevaplandırıldığı  aktarıldı. Öztürk, raporun Sayıştay’ın ve Beykoz Belediyesi’nin resmi web sitesinde en yakın zamanda yayınlanacağının bilgisini paylaştı.

Öztürk’ün sunumunun sonrasında CHP Grubu tarafından ‘Görele Mahallesi Polonez Yolu Caddesi yoğun yaya kullanımı nedeniyle kaldırım yapılması’ ifadelerini içeren yazılı önerge meclis başkanlığına havalesi istendi. Önerge, oy birliği ile başkanlık makamına havale edildi.

Kozyatağı Metro’ya  otobüs talep ediyoruz

Gündem maddelerine geçilmeden önce gündem dışı konuşmak isteyen meclis üyelerine söz verildi. Bunun üzerine CHP Belediye Meclis Üyesi Hakkı Emanet, söz alarak Beykoz halkının Kozyatağı’na ulaşım sıkıntısını aktaran bir sözlü önerge verdi. Emanet, şunları söyledi: “Beykoz halkı Kozyatağı metroya gitmekte sıkıntı yaşamaktadır. Kavacık’ta 500T otobüsleri dolu geldiğinden vatandaşlarımız perişanlık çekiyor. Sultaniye Parki’ndan kalkıp, Soğuksu, Kavacık yönünde Kozyatağı metroya özellikle sabah ve akşam saatlerinde otobüs seferi koyulmasını talep ediyoruz”.

Emanet’in sözlü önergesi Başkanlık makamına oy birliği ile havale edilmesinin ardından açıklamada bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, “Bununla ilgili Beykoz halkının yoğun bir talebi vardır. İETT’ye talep yazımızı gönderdik. Sultaniye’den değil, Ortaçeşme’den kalkıp Kozyatağı’na kadar gidecek bir hakla ilgili talebimizi resmi olarak yaptık” dedi.

Ulu Önder Atatürk ve Bülent Ecevit rahmetle anıldı!

Daha sonra AK Parti Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Özdemir söz alarak, hafta içinde 10 Kasım ölüm yıldönümü olarak kutlanacak olan Ulu Önder Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle andıklarını belirtti.

Bunun üzerine CHP Grup Başkan Vekili Gülay Demirel, kendilerinin de Atatürk’ü rahmet andıklarını belirterek, ufak bir ekleme yaptı ve şunu söyledi: “Tüm Türkiye’nin gönlünde taht kurmuş Bülent Ecevit ölüm yıl dönümü kutlandığını rahmetle anıyoruz”.

CHP Belediye Meclis Üyesi Aydın Düzgün de, denetim raporuna ilişkin olarak Başkan Yardımcısı Salim Öztürk’e soru yöneltti. Düzgün: “Orman Bölge Müdürlüğü’nün Beykoz Belediyesi adına kiralanan yerin Büyükşehir Belediyesi’ne devredemezsiniz yazısına rağmen, Büyükşehir Belediyesi’ne devretmiştiniz. Sayıştay’da bunu görmüş. Bu konudaki görüşünüzü merak ediyorum” şeklinde konuştu. Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, Düzgün’e şöyle yanıt verdi: “Bu konu rapora yansımış olup, herhangi bir yorum yapmak istemiyorum”.

Raporlar kısmında söz alan CHP Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Işık, Yenimahalle’nin  köprü sıkıntısını aktardı ve: “Yenimahalle Ark Boyu’ndaki araç geçiş köprüsü her siyasetçinin, her muhtarın seçim vaadi olmasına rağmen onunla ilgili hiçbir adım atılmamıştır” dedi.

Buna ilişkin açıklamada bulunan Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, köprü için 2 yıl öncesinde girişimlere başladıklarını, köprünün ihale aşamasında olduğunu belirterek, yakın zamanda bölge halkının köprüye kavuşacağının haberini verdi.

Kadın Şefkat Evi yapılması oy birliği ile kabul edildi

Yapılan görüşmelerin ardında  raporlar bölümünde Kadın Şefkat Evi yapılması hakkındaki Kadın Erkek Fırsat Eşitliği ve Aile Komisyonu ile Hukuk Komisyonu Raporu,  oy birliğiyle kabul edildi. Meclis son oturumunda oy birliği ile geçen raporlar ise şunlar:

1-Sokak İsmi Değişikliği hakkındaki Basın ve Halkla İlişkiler Komisyonu Raporu, oy birliğiyle kabul edildi.

2-Maddi Destek Talebi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, oy birliğiyle kabul edildi.

3-Sözleşmeli Personel Alımı hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu, yapılan oylama sonunda oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemde Olmayan Müdürlük Teklifi:

1-Görev ve Çalışma Yönetmeliği hakkındaki Fen İşleri Müdürlüğünün teklifi, yapılan oylama sonunda oy birliğiyle kabul edilerek Hukuk Komisyonuna gönderildi.

Bir sonraki meclis toplantısı 7 Aralık Pazartesi günü saat 10:00’da yapılacak.

Beykoz’dan Kozyatağı Metro’ya otobüs istiyoruz!
Bizi Takip Edin