Beykoz'dan Mardin'e yetişen sihirli el!

Mardin'deki öğretmenin 'Yardım' çığlığına Beykoz'dan yetişen Cem Alyanak, hızla 30 bin lira toplayıp 20 günde okulu yeniletti.

Mardin Kızıltepe'de bir köy okulu, İstanbul'da yaşayan bir üniversite öğrencisinin duyarlılığı sayesinde canlandı. Her…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin’deki öğretmenin ‘Yardım’ çığlığına Beykoz’dan yetişen Cem Alyanak, hızla 30 bin lira toplayıp 20 günde okulu yeniletti.

Mardin Kızıltepe’de bir köy okulu, İstanbul’da yaşayan bir üniversite öğrencisinin duyarlılığı sayesinde canlandı. Her şey, Osmaniyeli öğretmen Zerrin Aydın’ın (22) iki yıl önce Elmalı Köyü’ndeki okula atanmasıyla başladı. 60 öğrencisi vardı. Ancak derme çatma okul binasının çatısı yoktu, camları kırıktı. Tuvalette çeşme akmıyordu. Öğretmen, Twitter’dan ‘Yardım edin‘ diye çağrıda bulundu. 

İŞADAMINDAN GİYSİ VE BOT 

Çağrıyı, İstanbul Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu öğrencisi Cem Alyanak (21) fark etti. Biriktirdiği harçlıkla bilet aldı ve hemen Mardin’e gitti. Öğretmenle ve muhtar Eşref Çeçen’le buluştu. Binayı fotoğraflayan Alyanak, gördüklerini çevresine aktardı. Arkadaşları ve ailesi, ihtiyaç duyulan 30 bin lirayı hızla topladı. Okul 20 günde yenilendi. Öğrencilerin kışlık bot ve giysi yardımını da bir işadamı üstlendi. 

‘BU ÇELİMSİZ Mİ YAPACAK?’ 

Cem Alyanak ‘O şartlarda öğretmenlik de okumak da imkânsızdı. Eksiklikleri tek başıma karşılamam mümkün değildi. Hepimiz el ele verip okulumuzu ayağa kaldırdık. İlkbaharda oyun parkı yapmayı planlıyorum‘ dedi. Çeçen ise havalimanında Alyanak’ı karşıladıklarında şaşırdığını belirterek ‘Kendi kendime ‘Bu çocuk mu bizim okulumuzu yapacak?’ dedim. Çünkü ufak tefek, çelimsiz bir gençti. Sonra köye gittik. 20 günde yaptıkları gerçekten mucizeydi. Hepimiz el ele verip okulumuzu ayağa kaldırdık‘ diye konuştu.

Erhan Öztürk

Beykoz'dan Mardin'e yetişen sihirli el!
Bizi Takip Edin