Beykoz'dan Şemdinli'ye barış yürüyüşünü OHAL erteletti

Beykoz'dan Şemdinli'ye 'Barış' talebiyle yürüyen üç barış aktivisti, darbe girişimi ve OHAL ilanının ardından eylemlerine ara vermek zorunda kaldıklarını açıkladı.

Çözüm sürecinin sona ermesi ve çatışmasızlık durumundan savaş sürecine dönülmesine karş

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’dan Şemdinli’ye ‘Barış’ talebiyle yürüyen üç barış aktivisti, darbe girişimi ve OHAL ilanının ardından eylemlerine ara vermek zorunda kaldıklarını açıkladı.

Çözüm sürecinin sona ermesi ve çatışmasızlık durumundan savaş sürecine dönülmesine karşı Beykoz’dan 7 Temmuz 2016 tarihinde Hakkari’nin Şemdinli ilçesine doğru doğru yürüyüşe geçen üç barış aktivisti, 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimin ardından Sakarya’nın Taraklı ilçesinde yürüyüşlerine ara vermişti.

Üç barış yürüyüşçüsünün aldıkları karara göre, yürüyüşlerine 15 Temmuz 2017 tarihinde kaldıkları yerden devam edeceklerini belirtti.

Yürüyüşçülerden Resul Kalyoncu,  konuya ilişkin şu açıklamaları yaptı: ‘Gerek ülkemizin içinde bulunduğu durum, gerekse ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) sonucunda yürüyüşümüze bir yıl ara vererek, 15 Temmuz 2017 tarihinde kaldığımız yerden devam etme kararı aldık. Umudumuz o dur ki o güne kadar ülkemizde barış sağlanır ve biz de yürüyüşümüzün adını ‘sevgi yürüyüşü’ koyarız.’

Beykoz'dan Şemdinli'ye barış yürüyüşünü OHAL erteletti
Bizi Takip Edin