Beykoz'dan Suriye'ye 4. tır yardım

Beykoz'daki 19 Atık Getirme Merkezi'nde toplanan 50 binin üzerinde giysi ayrıştırma işleminin ardından Suriyeli kardeşlerimize gönderildi.

Beykozlu vatandaşların ilçedeki 19 Atık Getirme Merkezi'ne bıraktıkları ikinci el giysilerden elde edilen 1 tır.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’daki 19 Atık Getirme Merkezi’nde toplanan 50 binin üzerinde giysi ayrıştırma işleminin ardından Suriyeli kardeşlerimize gönderildi.

Beykozlu vatandaşların ilçedeki 19 Atık Getirme Merkezi’ne bıraktıkları ikinci el giysilerden elde edilen 1 tır dolusu giysi titizlikle ayrıştırılıp Suriyeli kardeşlerimiz için hazırlandı.

Atık Getirme Merkezleri’nden toplanan 1 tır dolusu yardım Beykoz Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı şantiye binasında Deniz Feneri Derneği’ne teslim edildi. 

Beykoz Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen projeyle 4. yardım tırı da yola çıktı. Proje kapsamında giysiler, öncelikle ayrıştırmaya tabi tutuluyor. Daha sonra yine kategorilerine göre ayrıştırılıyor. Kontrol edilen kullanıma uygun kıyafetler belli sayılarda gruplanarak, araçlara yüklenip ilgili yerlere ulaştırılıyor.

Başkan Yardımcısı Salim Öztürk: “ Deniz Feneri Derneği’ne Teşekkür Ediyoruz ”

Toplanan 1 tır giyim malzemesiyle ihtiyaç sahiplerine el uzatmanın sevincini yaşadıklarını dile getiren Başkan Yardımcısı Salim Öztürk,  “Temizlik İşleri Müdürlüğümüzce yürüttüğümüz yardım projesinde Beykoz’un farklı noktalarındaki Atık Toplama Merkezleri’nde toplanan ikinci el eşyalarla dolu yaklaşık 50.000 – 60.000 civarında giysiden oluşan 4.yardım tırımızı Suriyeli ihtiyaç sahibi insanlara götürüyoruz.  Bunların içerisinde çocuk giysisi; pantolon, tişört, ayakkabı gibi kullanılabilecek tarzda ikinci el eşyaları gönderiyoruz. Burada yapmak istediğimiz 2 şey var. Bu işlerin ihtiyaç sahibi olmayan bir kişinin bir başkasının ihtiyacını gidermesi adına gösterdiği yardımseverlik ve ihtiyaç sahiplerinin de yüzünün gülmesi. Bu tırla birlikte 2015 Kasım ayından bu yana 214.332 parça eşyayı göndermiş olacağız. Bu yardımımızı Deniz Feneri Derneği vasıtasıyla yapıyoruz. Kendilerine çok teşekkür ediyor, tırımıza hayırlı yolculuklar diliyorum” dedi.

Atık Getirme Merkezi Nedir?

Temiz ve sürdürülebilir çevre için kurulan Atık Getirme Merkezleri’nde ambalaj atık, giysi, atık yağ, oyuncak, kitap, ilaç, atık pil ve bayat ekmek olmak çeşitli türlerde atık toplanarak, çeşitlerine göre ayrıştırılarak ilgili yerlerde değerlendirilmesidir.

Toplanan Yardım Malzemeleri:

216 adet Bayan Elbise

92 adet Çocuk Elbise

22 adet Gömlek

88 adet Pantolon

59 adet Ceket

37 adet Kazak

33 adet T–shirt

49 adet Bayan Ayakkabı

21 adet Çocuk ayakkabı

20 adet Erkek Ayakkabı

23 adet Bayan Çanta

Beykoz'dan Suriye'ye 4. tır yardım
Bizi Takip Edin