Beykoz'dan Suriye'ye kardeşlik eli

Beykoz Belediyesi ve HAYAD tarafından Suriyeli kardeşlerimiz için hazırlanan 2 tır dolusu malzeme bölgeye uğurlandı.

Beykoz Belediyesi ve Hatay Yardımlaşma Derneği (HAYAD) tarafından Suriyeli kardeşlerimiz için hazırlanan 1200 yatak ve tıbbı…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi ve HAYAD tarafından Suriyeli kardeşlerimiz için hazırlanan 2 tır dolusu malzeme bölgeye uğurlandı.

Beykoz Belediyesi ve Hatay Yardımlaşma Derneği (HAYAD) tarafından Suriyeli kardeşlerimiz için hazırlanan 1200 yatak ve tıbbı malzeme, Hatay’ın Kırıkhan ilçesine uğurlandı. 

Suriye’deki iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan kardeşlerimizin acılarını azaltmak ve paylaşmak amacıyla hazırlanan 2 tır dolusu yatak ve tıbbı yardım malzemesi dualar ve iyi dilek temennileriyle bölgeye uğurlandı.

Beykoz Belediye Meydanı’nda düzenlenen törene Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve ilçe sakinleri katıldı.  

Uğurlama törenine katılan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Rab’bimize hamd olsun ki bugün burada veren el konumundayız. Veren el olmak, her zaman en iyisidir. Ancak bilmeliyiz ki bir gün veren el olanların, alan el olma ihtimalide vardır.  Suriyeli kardeşlerimizin birçoğu evladını, ailesini, toprağını kaybederek ülkemize geliyor. Onlara kucak açmaktan başka güzel bir haslet olamaz. İnsanlar, merhamet duygularını kaybederlerse canavarlaşmaya başlarlar. Rabbimizden, Allah katında yaptığımız bu hayrımızın kabulünü diliyor, hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan Suriye’de büyük bir insanlık dramının yaşandığına dikkat çekerek; “Dünya’da maalesef, savaş, zulüm ve gözyaşı günden güne artıyor. Önemli olan bu kötülükler karşısında, insani değerlerimizi kaybetmemektir. Ne kadar çok insan bu acıları azaltmak için gayret ederse bu sorunlar daha kısa sürede çözüme kavuşur. Herkesin eşrefi mahlûkat olmayı idrak etmesi gerekiyor. Suriye’de yaşanan acıların bir an önce son bulmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Kur’an-ı Kerim’de zulme karşı yardımlaşmanın ve zalime karşı tavır almanın üzerinde önemle durulduğunu belirten Müftü Hüseyin Demirtaş’ın konuşmasının ardından hep birlikte hayır duaları edildi.

Duanın ardından yardım tırları Hatay’a doğru yola çıktı.

Beykoz'dan Suriye'ye kardeşlik eli
Bizi Takip Edin