Beykoz'dan yükselen bu sese 'Sen De Bir Kulak Ver'

Beykoz’da doğanın korunması, hem de ihtiyaç sahibi engelli çocukların işitme cihazına kavuşması amacıyla “Sen De Bir Kulak Ver” Projesi’ hayata geçiriliyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi, Medipol Üniversitesi ve Deha Biyodizel Firması işbirliğiyle yürütülecek proje kapsamında toplanan atık yağlardan elde edilen gelirle ilçedeki ihtiyaç sahibi çocuklara işitme cihazı alınacak.  

İşitme engelli çocuklara duyma sevinci yaşatacak projenin ilk adımında Havva ve Münevver’e yaşları ve duymaları için uygun olmayan eski cihazlarının yerine yenileri takılacak, ailelerin de katılacağı programda çocuklar anne babalarını ilk kez net şekilde duyacak. 

Atık yağların çevreye verdiği zararın önlenmesini de amaçlayan “Sen De Bir Kulak Ver Projesi”, ilçe sakinlerinin atık yağları ayrı şekilde biriktirerek mahalle muhtarlıkları ve ilçedeki  ilk ve orta dereceli okullara teslim etmesiyle uygulanacak.  

İşitme cihazı verilecek çocuklar, Beykoz Belediyesi’ne başvuruda bulunan ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları arasından, Medipol Üniversitesi’nde uzmanlar hekimler tarafından yapılacak işitme tarama testi neticesinde seçilecek.

Çevre İçin Büyük Tehdit  

Lavaboya dökülen 1 lt atık yağ doğada 1 milyon lt temiz suyu kirletiyor.   

Temiz su kaynakları için büyük tehdit oluşturan ve günümüzde çevre kirliğinin nedenleri arasında ilk sıralarda yer alan atık yağlarla mücadelede etkin atık yönetimi uygulamaları ve bilinçli toplum önemli rol oynuyor.

Beykoz Belediyesi, bir çevre ve sosyal sorumluk projesi olarak hayata geçireceği uygulamayla sürdürülebilir temiz çevreye katkıda bulunurken ihtiyaç sahibi engelli çocuklara umut olmayı amaçlıyor.

Proje ortaklarıyla birlikte ilçede 2 yıl boyunca devam edecek proje kapsamında onlarca çocuk yeni bir işitme cihazına kavuşacak.  

Başkan Murat Aydın: “Doğa ve Çocuklar Vazgeçilmezimiz”

İlçedeki ihtiyaç sahibi çocukların duyma sevincine vesile olmaktan büyük mutluluk duyacaklarını söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın: “Bizim için doğa ve çocuklar vazgeçilemez. Başlattığımız projeyle toplum bilinçlenecek, ilçe sakinlerimizin katkılarıyla doğanın ve çocukların yüzü gülecek.” dedi.

PROGAM:

Tarih: 5 Mart 2020 Perşembe

Yer: Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi

Saat: 14:00

Beykoz'dan yükselen bu sese 'Sen De Bir Kulak Ver'
Bizi Takip Edin