Beykozlu 17 çift toplu nikah ile dünya evine girdi

Beykoz Belediyesi'nin düzenlediği geleneksel toplu nikah töreninde, 17 çift dünya evine girdi.

Beykoz Belediyesi'nin düzenlediği geleneksel toplu nikah töreninde, 17 çift dünya evine girdi. 'Evet' diyen çiftlerin nikahını Beykoz Belediye Başkanı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği geleneksel toplu nikah töreninde, 17 çift dünya evine girdi.

Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği geleneksel toplu nikah töreninde, 17 çift dünya evine girdi. ‘Evet’ diyen çiftlerin nikahını Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek kıyarken çiftler nikahlarını farklı kılmanın sevincini yaşadı.

Tarihi Beykoz Çayırı’nda düzenlenen etkinliğe AK Parti İstanbul Milletvekili Belma Satır ve Müşerref Pervin Tuba Durgut, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, siyasi parti yöneticileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve çiftlerin akrabaları katıldı.

Beykoz Belediyesi tarafından ilçedeki sosyal dayanışma ve yardımlaşma faaliyetlerini arttırma kapsamında ‘Toplu Nikah Töreni’ düzenledi. Nikahta 17 çift dünya evine girdi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek çiftlerin nikahını kıydı. Dünya evine giren 17 çiftin beyaz eşya, mobilya ihtiyaçları belediye tarafından karşılandı. Evlenen çiftler çok mutlu olduklarını söyleyerek Beykoz Belediyesi’ne teşekkür etti.

Beykoz Belediye Başkanı Çelikbilek ise yaptığı konuşmada, organizasyona katılan çiftlere teşekkür etti. Nikahını kıydığı çiftlere mutluluk dileyen Çelikbilek, ‘En az onlar kadar mutluyum. Onlar bugün bize emanetler. Bizim belediyemizin yaptığı bir etkinlikle birlikte evlenmeye kabul ettiler. Bizim şereflendirdiler, onurlandırdılar, biz de bundan dolayı memnunuz. Güzel bir ortam yaşayacağız. Bütün arkadaşlarım benim günlerdir bu etkinlik için gayretle, azimle çalıştılar. Örf ve geleneklerimizden olması gereken yaptık. Ne mutlu size ki bu milletin temel taşı olan aile yapısına birer tuğla koymuş oluyorsunuz. Bizlerde aile kurmalarına katkıda bulunuyoruz. Siz öyle bir iş yapıyorsunuz ki bu milletin en büyük değeri aile yuvasıdır. Yuva kurarak bu milletin binasını sağlam hale getiriyorsunuz.’ ifadelerini kullandı.

Yapılan duanın ardından nikahı kıyılan çiftlerin şahitliğini belediye meclis üyeleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri üstlendi. Masalarda bulunan şahitlerden en uzun süre evli olanlar, çiftlere nikah cüzdanlarını takdim etti.

Şarkıcı Rafet El Roman’ın sahne aldığı tören gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.  Gece havai fişek gösterimi ile sona erdi.

Beykozlu 17 çift toplu nikah ile dünya evine girdi
Bizi Takip Edin