Beykozlu 7 bin öğrenciye 2 milyon TL eğitim desteği

Beykoz Belediyesi, bu yılda 7 bin ihtiyaç sahibi öğrenciye 2 milyon 750 bin TL eğitim desteği veriyor.   

Beykoz Belediyesi her yıl olduğu gibi 2018-2019 eğitim- öğretim yılında da ilkokuldan üniversiteye…

Beykozlu 7 bin öğrenciye 2 milyon TL eğitim desteği
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi, bu yılda 7 bin ihtiyaç sahibi öğrenciye 2 milyon 750 bin TL eğitim desteği veriyor.   

Beykoz Belediyesi her yıl olduğu gibi 2018-2019 eğitim- öğretim yılında da ilkokuldan üniversiteye 7 bin ihtiyaç sahibi öğrenciye 2 milyon 750 bin TL eğitim desteği veriyor. Hayatın her alanında ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olan Beykoz Belediyesi bu yıl 2000 ilkokul, 2000 ortaokul, 2000 lise ve 1000 üniversite olmak üzere toplam 7000 öğrenciye eğitim yardımı yapıyor.

Öğrencilerin kırtasiye ve okul harcamalarına katkı sağlamak üzere hazırlanan çekler Beykoz Belediyesi Sosyal Market’te düzenlenen programla teslim edilmeye başlandı. Eğitim yardımlarının dağıtıldığı programa Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, eşi Ayşe Çelikbilek ve belediye başkan yardımcıları katıldı.

Yücel Çelikbilek: Doların yükselmesi marketimizi etkilemiyor

Eğitim yardımlarını teslim etmeden önce Sosyal Market’de yapılan hizmetlere değinen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek; “Sosyal marketimizde bütün mallarımızı yerli para ile alıyor ve yerli para ile satıyoruz. Doların yükselmesi ve alçalması bizim marketimize harhangi bir etki etmiyor. Bir de olabildiği kadar piyasanın kalite lokasyonun da hem giyecek hem yiyecek noktasında özen gösteriyoruz. Kendi mutfağımıza koymadığımız birşeyi buradaki raflara koyarak halka satmıyoruz. O noktada iddialıyız ve bununla gurur duyuyoruz.” dedi.

İhtiyacı olana vermek için tüm gayreti gösteriyoruz

Konuşmasının dev amında veli ve öğrencileri sevindiren eğitim yardımlarına da değinen Başkan Çelikbilek; “Beykoz’da ihtiyaç sahibi insanlarımız var. Her yıl olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahibi ailelerin okul harcamalarında yalnız bırakmadık. Eğitime muhtaç ailelerimiz ve ailelerimizin evlatları var. Bu sene 2 bin ilkokul, 2 bin ortaokul, 2 bin lise ve bin üniversite öğrencisine toplamda 2 milyon 150 bin liralık yardım dağıtmış olacağız. Bu paraları ihtiyacı olan en uygun kişiye, en doğru olana vermeye gayret ediyoruz. Bununla ilgili Kaymakamlık Sosyal Dayanışma Vakfı da incelemelerini yapıyorlar. Dolayısıyla karşılıklı bir anlaşma içerisindeyiz. Hak edenin alması noktasında aynı anlayışı paylaşıyoruz.” diyerek sözlerine son verdi.

Beykozlu 7 bin öğrenciye 2 milyon TL eğitim desteği
Bizi Takip Edin