Beykozlu 90 çiftçi Bursa Tarım Fuarına katıldı

Beykoz'da 90 çiftçi, 8-12 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Bursa 17. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık Fuarı'na katıldı.

İstanbul'un en yüksek organik tarım potansiyeline sahip ilçelerinden Beykoz'da 90 çiftçi, 8-12 Ekim tarihleri arasında.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da 90 çiftçi, 8-12 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Bursa 17. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık Fuarı’na katıldı.

İstanbul’un en yüksek organik tarım potansiyeline sahip ilçelerinden Beykoz’da 90 çiftçi, 8-12 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Bursa 17. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık Fuarı (BURTARIM 2019)’a katıldı.

Bursa’da her yıl düzenlenen Uluslararası BURTARIM Fuarı yurtdışı ve Türkiye’nin 81 ilinden katılımla çok geniş bir yelpazede modern tarım tekniklerini ve ekipmanları sektör temsilcileri ve çiftçilerle buluşturuyor.  

Beykoz Belediyesi ve Beykoz İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından organize edilen programla fuara katılan 90 çiftçi ile 10 kişilik teknik ekip, 1 gün boyunca temel tarım eğitim programını takip etti, fuar alanını gezerek, yeni tarım ekipmanları, zirai ilaçlama, gübreleme ve sulama sistemleri hakkında bilgi aldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Çiftçi Kayıt Sistemi’nde kaydı bulunan sebze ve meyve üreticileri ile aktif tarım yapan çiftçiler arasından seçilen grup sektör temsilcileri ve firmalarla fikir alışverişinde de bulundu.

Beykoz Belediyesi ilçedeki organik tarım faaliyetlerini desteklemek, ilçeye özgü ürünlere yönelik marka ürün tescil çalışmaları yapmak, festival ve organizasyonlarla ekonomik kalkınmayı sağlamak,  tarım ve hayvancılığı teşvik amacıyla kısa süre önce Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’nü de kurmuştu. 

Fuara katılarak tarım ve hayvancılık alanındaki yeni gelişmeleri görme fırsatı bulan çiftçiler, Beykoz Belediyesi’ne kendilerine sağladığı imkân için teşekkür etti.

Beykozlu 90 çiftçi Bursa Tarım Fuarına katıldı
Bizi Takip Edin