Beykozlu Alperenler şehit liderlerini andı

Beykoz Alperenler Derneği tarafından 'Alperenler Şehit Liderleri Muhsin Yazıcıoğlu'nu anıyor' isimli program düzenlendi.

Kahramanmaraş'ta 25 Mart 2009'da geçirdiği helikopter kazasında yaşamını yitiren Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu Genel Başka

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Alperenler Derneği tarafından ‘Alperenler Şehit Liderleri Muhsin Yazıcıoğlu’nu anıyor’ isimli program düzenlendi.

Kahramanmaraş’ta 25 Mart 2009’da geçirdiği helikopter kazasında yaşamını yitiren Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun 9. ölüm yıldönümü Beykoz Alperenler Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen program ile anıldı.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Alperenler Şehit Liderleri Muhsin Yazıcıoğlu’nu anıyor’ etkinliğine STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Program, Muhsin Yazıcıoğlu ve şehitler için saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı ile başladı. Açılışın ardından Gökhan Eker ve Alperen Menteşe, Al-i İmran ile Bakara Sureleri’nden ayetler okudu.

Hasan Şimşek: Makam sahipleri zan altındadır

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Alperenler Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Gençlik Komisyonu Başkanı Hasan Şimşek; ‘Kendi uçağımızı, kendi helikopterimizi, kendi tankımızı ürettiğimiz bir dönemde hain bir suikast sonucu düşürülen helikopterimizin ancak dört gün sonra bulunabilmesi bizim nezlimizde hala çözülemeyen bir soru işaretidir. 25 Mart 2009 tarihinden bugüne kadar dava ile ilgili kimsenin fiili olarak suçlu bulunup gerekli cezanın verilmemesi yaramızın kabuk bağlamasına ve hala kanamasına sebebiyet vermektedir. Her şey bu kadar açık ve netken, deliller, görüntüler olmasına rağmen hala suçluların bulunmaması sebebiyle o dönemde bu olaya etki edebilecek mevki ve makam sahipleri bizim gözümüzde hala zan altındadır‘ ifadelerini kullandı.

Bu ülkenin Muhsinleri, Alperenleri hiç bitmeyecek

Hiçbir makam ve mevki peşinde olmadan bu davaya gönül verdiklerini belirten Şimşek sözlerini şöyle tamamladı; “Nasıl ki dilden dile Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nu anlatıyorsak, bu hain suikastı de anlatacak ve takipçisi olacağız. Bu ülkenin Muhsinleri, Alperenleri hiç bitmeyecek. Bu memlekette dürüst olmanın, doğruyu söyleyip yanlışları dile getirmenin ağır bir bedeli vardır. Bu bedel bizim başımızın tacıdır

Hasan Şimşek’in konuşmasının ardından 25 Mart 2009 tarihinde içinde bulunduğu helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu’nun çocukluk ve gençlik hayatı, cezaevi yaşantısı, siyasi hayatının başlaması ve sonrası, aile hayatı ve suikast süreci Alperenler Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği mensupları tarafından katılımcılara anlatıldı.

Programın son bölümünde ise Prof. Dr. Cemal Zehir ve Prof. Dr. Mustafa Delican, Muhsin Yazıcıoğlu’nun yaşantısı ve düşünme tarzı üzerine birer konuşma gerçekleştirdi. Program, sinevizyon gösterimiyle sona erdi.

Beykozlu Alperenler şehit liderlerini andı
Bizi Takip Edin