Beykozlu Beykoz’un Türkiye İstanbul’un AK Parti adayını bekliyor

Türkiye bir yandan bütçe maratonunu yaşarken aynı zamanda seçim çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Mart 2019 aday belirleme süreçleri daha önceki seçimlere göre hayli erken başladı.

Yeni seçimin lokomotifi ve favorisi yine…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye bir yandan bütçe maratonunu yaşarken aynı zamanda seçim çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Mart 2019 aday belirleme süreçleri daha önceki seçimlere göre hayli erken başladı.

Yeni seçimin lokomotifi ve favorisi yine Ak Parti görünüyor. Ve bu seçime partiler kadar ittifaklar damga vuracağa benziyor.

Ak Parti ile MHP’nin 16 Nisan ve 24 Haziran seçimlerinde kurdukları “Cumhur İttifakı” Mart 2019 yerel seçimlerinde de devam ediyor. Aday tespitleri iki partinin karşılıklı görüşmeleri ve jestleriyle devam ediyor.

Ak Parti, MHP adayını destekleyeceği iller ve İstanbul dışında tüm büyükşehir ve il belediye başkan adaylarını açıkladı. İller bazında herkes nefesini tutmuş ve İstanbul’u bekliyor. Çünkü İstanbul Türkiye’nin mozaiği olduğu kadar kalbinin attığı şehirdir.

Cumhur İttifakı’nın karşısında ise CHP ve İyi Parti’nin öncülük ettiği ve HDP’nin örtülü eşlik ettiği ittifak söz konusu… Adına “Millet İttifakı” demiş olsalar da terör örgütünün uzantısı görüntüsü vermekten çekinmeyen HDP’nin örtülü de olsa içinde bulunduğu bir ittifaka Millet İttifakı’ndan başka her isim verilir.

CHP İstanbul’da ittifak adayı olarak Ekrem İmamoğlu’nu açıkladı. Ancak herhangi bir heyecan da oluşmadı. Çünkü herkes Cumhur İttifakı’nın adayını bekliyor. Dedim ya; lokomotif Ak Parti ve Cumhur İttifakı..

Ak Parti’nin Cumhur İttifakı’nın adayı olarak Sayın TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ı açıklayacağı beklentisi CHP’nin adayını açıkladığı ilk anda bile bir heyecan oluşturmadığı gibi seçimin sonucunu da göstermiş oluyor.

Beykoz…

Beykoz ise kendi seçimine kilitlenmiş durumda. Beykoz açısından seçimden sonraki süreç çok büyük önem taşıyor. Bu açıdan Beykoz nefesini tutmuş kimin belediye başkan adayı olarak açıklanacağını bekliyor. Kiminle konuşursanız Beykoz’un içinden bir aday talebini iletiyor.

Siyaset ve icraat kadro ve heyecan işidir. Türkiye’de bu konunun en büyük öncüsü ve duayeni ise Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın meseleyi bütün yönleriyle değerlendireceğinden de kimsenin şüphesi yok.

Beykozlular her zaman olduğu gibi yine Sayın Cumhurbaşkanımıza çok güveniyor.

2B meselesinin çözülmesi ile sürecin devamında mülkiyet, imar, ön görünüm, sit alanı, iskân ve diğer tüm belediyecilik hizmetleri konularında atılması gereken çok önemli adımlar ve yapılması gereken çok önemli hizmetler var.

Beykozlu hemşerilerim son 15 yıldır aralıksız duydukları güven ve sevgi ile gelecek 5 yılda da yine Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’la birlikte hareket edeceklerdir.

Zaten 24 Haziran seçiminden önce Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Beykoz’da düzenlediği mitingde Beykozlular ile kurduğu iletişimle konunun tamamına hakim olmuş ve gerekli açıklamaları da yapmıştı.

Beykoz Belediye Başkan Adaylarının açıklanması ile birlikte çalışmaları yapılacak, adaylar projelerini anlatacak ve Beykozlular 31 Mart günü tercihlerini bir kere daha hizmetten, samimiyetten ve gönül belediyeciliğinden yana kullanacaktır.

Böylece Mart 2019 seçimiyle birlikte Beykoz’umuzun geleceği için gelecek 5 yılda da Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, İstanbul için kuracağı başarılı ve vizyonlu kadro ile Beykoz’a dair heyecanları, beklentileri, umutları, ihtiyaçları ve en güzel hizmetleri hayata geçirmenin vakti başlayacaktır.

Selam ve saygılarımla…

 

Beykozlu Beykoz’un Türkiye İstanbul’un AK Parti adayını bekliyor
Bizi Takip Edin