Beykozlu çocuklara kitabı sevdiren kütüphane geliyor

Beykozlulara “Kütüphaneler Haftası”nda “Çocuk Kütüphanesi” müjdesi geldi.

Beykozlulara “Kütüphaneler Haftası”nda “Çocuk Kütüphanesi” müjdesi geldi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek,  Osman Akfırat Kütüphanesi bünyesinde çocuklara özel ki

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykozlulara “Kütüphaneler Haftası”nda “Çocuk Kütüphanesi” müjdesi geldi.

Beykozlulara “Kütüphaneler Haftası”nda “Çocuk Kütüphanesi” müjdesi geldi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek,  Osman Akfırat Kütüphanesi bünyesinde çocuklara özel kitap ve yayınlardan oluşan bir kütüphane kurulacağını söyledi.   

Beykoz’da kitap sevgisi ve okur sayısını artırmak, ilçe sakinleri ve öğrencilerin kitap ihtiyacını karşılamak üzere kurulan Osman Akfırat Kütüphanesi bünyesinde bir de çocuk kütüphanesi açılıyor. 

İlçe sakinlerine kitapların zengin dünyasını aralayan ve 35 bin seçkin esere ev sahipliği yapan Osman Akfırat Kütüphanesi açıldığı günden bu yana 5 bin 377 üye sayısına ulaştı. Okurlardan büyük ilgi gören kütüphaneden ayda 3 bin kişi yararlanıyor.   

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde hizmet veren kütüphane bünyesindeki çocuk kitaplığı bölümü daha çok çocuğa ulaşmak için ayrı bir katta “Çocuk Kütüphanesi” olarak düzenlenecek.

Çocuklara kitap sevgisi ve okuma zevkini aşılamak amacıyla kurulacak kütüphane bünyesinde ilçedeki okullarla ortak etkinlikler, masal saatleri, okuma günleri ve çeşitli aktiviteler düzenlenecek, çocuk edebiyatı yazarları ağırlanacak.

Başkan Çelikbilek: “Çocuklarımız Kitap Sevgisiyle Tanışacak”

Toplumların gelişmişlik düzeylerinin kitap okuma oranıyla doğru orantılı olarak arttığını hatırlatan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek:“ Büyükşehir Belediyemizin desteği ile ilçemize nezih bir kütüphane kazandırdık. Kütüphanemiz büyük ilgi görüyor. Bizim kültürümüzün öğretilerinden biri de ‘Ağaç yaşken eğilir’ sözüdür. Bize de buradan yola çıkarak çocuklarımızın kitapla, edebiyatla ve kültürle beslenmeleri ve büyümeleri için çocuklara özel bir kütüphane kurmanın hazırlığındayız. Osman Akfırat Kütüphanesi bünyesinde kurulacak kütüphaneyle çocuklarımız erken yaşta kitap sevgisiyle tanışacak, çevrelerini ve dünyayı değerlendiren başarılı bireyler olarak yetişecekler” dedi.

Beykoz Çocuk Kütüphanesi’nin 2014 yılı içinde tamamlanması planlanıyor.

Beykozlu çocuklara kitabı sevdiren kütüphane geliyor
Bizi Takip Edin