Beykozlu Denizciler, iftar yemeğinde buluştu!

1 Temmuz Kabotaj Bayramı nedeni ile Beykoz Denizciler Derneği iftar yemeği organizasyonu düzenledi.

1 Temmuz Kabotaj Bayramı nedeni ile Beykoz Denizciler Derneği, Barbaros Hayrettin Paşa Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi bahçesinde iftar…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1 Temmuz Kabotaj Bayramı nedeni ile Beykoz Denizciler Derneği iftar yemeği organizasyonu düzenledi.

1 Temmuz Kabotaj Bayramı nedeni ile Beykoz Denizciler Derneği, Barbaros Hayrettin Paşa Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi bahçesinde iftar yemeği organizasyonu düzenledi. Deniz ve denizciliğin kaderini ellerinde tutanların yanı sıra  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı İçsular Genel Müdürü Cemalettin Şevli, Okul Müdürü Fahri Muşlu, okuldan mezun olan gençler, dernek üyeleri ve aileleri iftar yemeğine katıldı. Barbaros Hayrettin Paşa anısına lokma döküldüğü etkinlikte, leziz iftar menüsü de damaklarda unutulmayacak tat bıraktı. Kuran tilaveti ile orucunu açan konuklar, birlikte olmanın da mutluluğu içerisinde doyasıya sohbet etti.

Gazetemize konuşan Beykoz Denizciler Derneği Dernek Başkanı Mesut Cört, iftar yemeği organizasyonunu 1 Temmuz Kabotaj Bayramı olması nedeni ile düzenlediklerini ifade etti. Cört; “Amacımız, Beykoz’daki denizcileri aynı sofrada buluşturmak. Onların nasıl bir güç olduğunu göstermenin ve dünyanın beline kırmızı kurdele bağlamış, dünya görüşü olmuş arkadaşlarımızın bir arada toplanması gereken bir gün oldu” dedi. Denizcilerden yıpranma payının geri alınması kararına da tepkisini dile getiren Cört, denizciler olarak yıpranma haklarının geri verilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Etkinlik, mehteran gösterisi ile son buldu.

Beykozlu Denizciler, iftar yemeğinde buluştu!
Bizi Takip Edin