Beykozlu Doğu Karadenizliler protokole iftar verdi

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği, Beykoz protokolüne iftar yemeği verdi. İftara AK Partili milletvekili Osman Boyraz da katıldı

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği, Beykoz protokolüne iftar yemeği verdi. İftara, AK Parti İstanbul Birinci…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği, Beykoz protokolüne iftar yemeği verdi. İftara AK Partili milletvekili Osman Boyraz da katıldı

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği, Beykoz protokolüne iftar yemeği verdi. İftara, AK Parti İstanbul Birinci Bölge Milletvekili Osman Boyraz da katıldı.

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’nin iftarına kalabalık bir davetli grubu iştirak etti. Katılımcılar arasında bulunan isimler şu şekilde: Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç, Belediye Meclisi üyeleri Necati Ak, Yalçın Çolak, Haydar Çelik, Birzat Mermer, Naci Candaş, Cemal Yavuz, Nevzat Oral, Yusuf Koç, Erdal Öztürk, Nihat Arıcan, CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Tevfik Kaşıkçı ve İsmail Hakkı Kurtoğlu, BİSK Başkanı Asım Özdemir, Beykoz İl Dernekleri Birliği Dönem Başkanı Ali Kemal Kılıç, KAS-DER Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık, Sivaslılar Derneği Başkanı Mustafa Demirci, Beykozlu Erzurumlular Derneği Başkanı Ziya İnik, Çubuklu Spor Kulübü Başkanı Coşkun Tosun, CHP İl Genel Meclisi üyeleri İlyas Yılmaz ve Osman Bahri Dinç, İsmet Konca, muhtarlar Arzu Ulubent, Yusuf Kesici, Hüsnü Kolcu, Erkan Atagün, Antoni Vilkoşevski ile Dr. Yaşar Kansak.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Çiğdem Mahallesi’ndeki sokak iftarında hazır bulunması dolayısıyla Birinci Bölge Milletvekili Osman Boyraz ile birlikte, davete daha geç bir saatte katıldı.

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği Başkanı Servet Şahin ve Yönetim Kurulu üyeleri,  misafirlerini Kavacık’ta bulunan dernek binalarında ağırladılar.

Misafirlerin, dernek üyesi İsmail Hocaoğlu tarafından okunan yemek duası ile hep birlikte dua etmelerinin ardından, Dernek Başkanı Servet Şahin, kısa bir selamlama konuşması yaptı.

Osman Boyraz: Milletvekili adaylık müracaatımda Rizeli bir hemşerimiz destek verdi

Başkan Servet Şahin’in ardından söz alan AK Parti İstanbul Birinci Bölge Milletvekili Osman Boyraz, konuşmasına Maltepe’de oturduğunu ve dolayısıyla çok sayıda Karadenizli dosta sahip olduğunu belirterek başladı.

Kendisinin “Trabzonsporlu bir Sivaslı!” olduğunu belirten Milletvekili, şunları söyledi:  “ İstanbul’da her coğrafyadan insan var ama benim Karadeniz Bölgesi insanına ayrı bir muhabbetim var. O topraklar mümbit topraklar; yiğit insanların, güzel insanların, devletine ve milletine bağlı insanların yetiştiği topraklar.  Onların dostluklarını her dönem hissettim. Milletvekili adaylık müracaatımda o an üzerimde param yoktu;  bir Rizeli hemşerim adaylık müracaatıma destek oldu ve böyle bir yola çıktık; bugün de karşınızda bir milletvekili kardeşiniz olarak konuşuyorum.”

Kendisinin de geçmişte Maltepe Sivaslılar Derneği’nin başkanlığını yapmış olduğu hatırlatmasında bulunan Milletvekili Boyraz, konuşmasının devamında STK’ları çok önemsediğini ifade etti ve davet edildiği takdirde Beykoz’da düzenlenecek her toplantıya iştirak edeceğini ve bundan büyük bir keyif alacağını belirtti.

Ramazan’ın birlik ve beraberlik ayı olduğunu kaydeden milletvekili, “ Cenabı Allah, birliğimize, dirliğimize, beraberliğimize ve kardeşlik hukukumuzun gelişmesine vesile olsun; dayanışma ve paylaşmanın, kaynaşmanın zirveye çıktığı Ramazan’ın manevi ikliminden hepimizin faydalanmasını da nasip etsin” dedi ve katılımcıların Ramazan bayramlarını şimdiden kutladı.

Hızır Yılmaz: Sorunlarımızı sonsuza kadar unutacağımız ortamlara ulaşalım!

Milletvekili Boyraz’dan sonra söz alan CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz ise, davette hazır bulunanlara kendi “hemşericilik” anlayışının tarifini yaptı ve Doğu Karadenizliler Derneği’nin misafirlerini şu şekilde selamladı: “ Anası Anadolu olan, atası Mustafa Kemal olan hemşerilerim, hepinize merhaba!”

Konuşmasında, Geleneksel Beykoz Çayır Festivali’ne de değinen Yılmaz, şunları söyledi: “Beykoz Çayırı’nda hangi siyasi anlayıştan olursa olsun, hangi yöreden gelirse gelmiş olsun, Belediye’mizin etkinliklerinde sorunlarımızı bir an olsun unuttuk; onları bize unutturan Belediye Başkanımız’a teşekkür ediyoruz; Çayır’da bize gösterdiği misafirperverlikten dolayı da kendisine teşekkür ediyorum.”

CHP İlçe Başkanı, konuşmasını, şu temenni ile sonlandırdı: “Böyle günler sorunlarımızı unutup dostluklarımızı pekiştirme günü olduğu için, bu anlayış ile isterim ki, sonsuza kadar sorunlarımızı unutacağımız ortamlara ulaşalım!”

Yücel Çelikbilek: Sokak iftarlarının hiçbir siyasi yönü yok; herkes katılsın!

Hızır Yılmaz’ın ardından söz alan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de, konuşmasının başında Belediye olarak düzenledikleri sokak iftarlarına değinerek, bu düşüncenin nasıl doğduğunu şu sözler ile anlattı: “ Bu sokak iftarlarını hiçbir siyaset düşünerek yapmıyoruz. Seçim dönemimde gezerken, halka ‘bu hafta komşusunu ziyaret eden bir Allah’ın kulu var mı?’ diye sormuştuk; bir tane el kalkmamıştı. ‘Bu ay komşusunun evine giden biri var mı?’ diye sormuştum; yine bir el kalkmamıştı. Ondan sonra benim içime ukde oldu. Ne yapmak lâzım, bu komşuluğu geliştirmek lâzım. Komşuluk gelişmez ise burada yalnızlaşacağız. Sizler de yalnızlaşacaksınız, hepimiz yalnızlaşacağız. Komşuluğu mutlaka geliştirmemiz gerekiyor. Bunun da en güzel yolu, Ramazan’dan başlamak.”

Belediye Başkanı, sokak iftarlarına herkesin katılması çağrısında bulunarak, “ buna herkes katılsın, bunun hiçbir siyasi yönü yok” dedi. Sokak iftarı uygulamasını ilk olarak 1999 yılında başlattığını hatırlatan Çelikbilek, “buralardan çok muhabbetler çıkıyor” yorumunu yaptı.

Çayır Festivali’ne katılımları dolayısıyla CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’a da teşekkür eden Belediye Başkanı, “ Festivalde, 15 gün boyunca güzel bir atmosfer oldu” dedi.

Varoşta kalmış insanların evlerini ziyaret edin!

Belediye Başkanı Çelikbilek, davetlilerden şöyle bir ricada da bulundu: “Bu bir ay içerisinde herkesin en az beş- on tane farklı evi gezmesi lazım.  Ben her akşam üç farklı eve gidiyorum ve bu akşam 17. evimi gezdim. Varoşta, arkada kalmış, binaları bozuk insanları bulmaya çalışıyorum. Onlara gitmeye çalışıyorum. Ne olur sizler de bu kesim insanları bulun ve onlara gidin. İnsanın hayattan tat alabilmesi için, kendisinden daha farklı insanlara bakmasında, aşağıya bakmasında büyük yarar var. O insanların hayatlarını iyileştirmek için adım atarsak, oradan alacağımız zevk de, haz da çok daha farklı olacaktır.”

Eskiden anarşist ruhlu bir adamdım, şimdi normal bir adama döndüm!

Beykoz’da ekonomik durumu iyi olmayan çok sayıda insan bulunduğunu ancak bu insanların bu durumlarının adeta kanıksandığını belirten ve bunu eleştiren Belediye Başkanı, şunları söyledi: “Beykoz’da ekonomik durumu iyi olmayan oldukça fazla insan var; elinden tutulması gereken oldukça yoğun insan var. Bu, Beykoz’un talihsizliğidir. Bu, buranın gelişimindeki atmosferin getirdiği ve insanlarca kabul gören, gayet kanıksadıkları bir tarz. İnsanların böyle her şeyi olduğu gibi kabul etmelerini düşünemiyorum. Ben eskiden anarşist ruhlu bir adamdım; şimdi normal bir adama döndüm! İtirazı da, tepkiyi de severim. Çok aşırı tepkisizliğin çok hoşuma gittiğini söyleyemem. Çok tepkisiz olmamak lâzım; yerinde, usulüne uygun, âdâbına uygun tepki koymasını da bilmek lâzım. Tepkisiz toplum olmaz! Tepki olmalı ki, bizi yönetenler de ayaklarını denk alsınlar!”

Dünyanın her tarafında bir acayiplik var!

Belediye Başkanı, sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “ Ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Dünyanın her tarafında problem var. Güney Asya’da bir milyon müslümanı Budistler katlediyor. Dünyanın her tarafında bir acayiplik var, bu acayiplikten bizim düzgün çıkmamız lâzım. Hasar görmeden çıkmamız gerektiğine inanıyorum. Allah bu millete sıkıntı vermesin, üzmesin.”

Haber: Arzu Başlantı

Beykozlu Doğu Karadenizliler protokole iftar verdi
Bizi Takip Edin