Beykozlu Esra ABD'den Altın madalyayla döndü

Beykozlu Esra İyilik arkadaşı Rümeysa Ünsür’la birlikte hazırladığı çevre dostu site dizaynıyla ABD’den altın madalya kazandı.

Beykozlu Esra İyilik arkadaşı Rümeysa Ünsür’la birlikte hazırladığı çevre dostu site dizaynıyla ABD’de lise öğrencilerine…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykozlu Esra İyilik arkadaşı Rümeysa Ünsür’la birlikte hazırladığı çevre dostu site dizaynıyla ABD’den altın madalya kazandı.

Beykozlu Esra İyilik arkadaşı Rümeysa Ünsür’la birlikte hazırladığı çevre dostu site dizaynıyla ABD’de lise öğrencilerine yönelik düzenlenen GENIUS OLYMPIAD’da altın madalya kazandı.

New York Devlet Üniversitesi ve Terra Foundation tarafından düzenlenen uluslararası bir yarışma olan GENIUS OLYMPIAD’da ülkemizi temsil eden Esra İyilik ve Rümeysa Ünsür çevre kategorisinde Dünya 1.liği elde etti.

16-21 Haziran tarihleri arasında Oswega’da New York Devlet Üniversitesi kampusunda düzenlenen olimpiyatlarda öğretim üyelerinden oluşan jüri projeleri titiz bir incelemeye tabi tuttu.

Adaylar bilim, tasarım, sanat, edebi eserler ve şehir planlama olmak üzere 5 ayrı dalda hazırladıkları projelerle birincilik için yarıştılar ve stantlarda jüriye projelerini tanıttılar.    

Çevre Dostu Site Şampiyonluk Getirdi

Coşkun Koleji öğrencisi olan Esra İyilik ve Rumeysa Ünsür, tüm atıklarını geri dönüştüren, çevre dostu site tasarımıyla Dünya 1.liği elde etti.

Elde ettiği başarı dolayısıyla çok mutlu olduğunu söyleyen Esra İyilik “Finalde 58 farklı ülkeden ve 38 Amerika eyaletinden öğrenciler vardı. Yarışmaya 765 proje katılmış ve 310 tanesi Amerika’ya davet edilmişti. Öğretmenlerimiz bizi finale en iyi şekilde hazırladı.  Sadece projeyi değil ülkemizi temsil etme adına elimizden gelenin en iyisini yaptık. Ülkeme bu başarıyı kazandırdığım için çok mutluyum”dedi.

Yarışmada ayrıca jürilerin farklı sorularına doğru cevaplar veren Aslınur Demirdöven yazmış yazı alanında Dünya 1.liği ve Beyzanur Elmas ve Feyza Üstüner hazırladıkları animasyon filmiyle Dünya üçüncülüğü aldılar”  

Beykozlu Esra ABD'den Altın madalyayla döndü
Bizi Takip Edin