Beykozlu genç mucitler sizleri şenliğe bekliyor!

Bu yıl ikincisi düzenlenen ‘'Boğazın İncisinden Geleceğe İzler'' temalı Beykoz Bilim Şenliği başladı.

Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Medipol Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi ve TÜBİTAK işbirliğ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yıl ikincisi düzenlenen ‘’Boğazın İncisinden Geleceğe İzler” temalı Beykoz Bilim Şenliği başladı.

Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Medipol Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi ve TÜBİTAK işbirliğiyle ikinci kez düzenlenen “Beykoz Bilim Şenliği” başladı.

Belediye karşısı Su Ürünleri Otopark Alanı’nda gerçekleştirilen organizasyon, 04- 06 Ekim tarihleri arasında ilçedeki öğrencilerin hazırladıkları bilimsel proje ve çalışmalara ev sahipliği yapıyor. 

Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zübeyir Gökhan Doğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, başkan yardımcıları Yakup Özbek, Taceddin Aksu, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Medeniyet Üniversitesi Doğa Bilimleri Fakülte Dekanı Prof. Dr. Emine Can ve Bölüm Başkanı Prof.Dr. Nurettin Türkan, ilçedeki okul ve kamu birim müdürleri, akademisyenler, muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler ve ilçe sakinleri katıldı.

Genç mucitler boğazın incisinden geleceğe izler taşıdı

Genç beyinleri bilime teşvik etmek amacıyla kurulan 4007 TÜBİTAK Bilim Şenliği’nde anaokulundan liseye kadar tüm öğrencilerin çalışmalarının yer aldığı “Boğazın İncisinden Geleceğe İzler” sloganlı etkinliğe gelen öğrenci ve çocuklar astronomi, uzay, matematik, robotik uygulamalar, yeni buluşlar, akıl oyunları, Görgeç İstasyonu, Okçuluk, Origami Yolculuğu, Akıl Oyunları atölyelerinde bilimin eğlenceli yüzüyle de tanışıyor. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan programda öğrencilerin geri dönüşüm malzemelerinden tasarladığı müzik aletleri gösterisinin ardından protokol konuşmaları yapıldı.

Zübeyir Gökhan Doğan: “İlim ilim bilmektir. İlim kendin bilmektir“

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zübeyir Gökhan Doğan, “İlim ilim bilmektir. İlim kendin bilmektir. Biz bugünü ‘Geleceğe Yazma Günü’ olarak görüyoruz. İnşallah Beykozlu yavrularımız da geleceğe yazıyor. 100 yıl sonrasını düşünüyorsak, geleceğin insanını yetiştirmek için buradayız. Başta Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Yücel Çelikbilek: “Bilim, insanın olmazsa olmazıdır”

Stantları gezerek öğrencileri tebrik eden ve projelerini inceleyen Beykoz Başkan Yücel Çelikbilek , “Evlatlarımızın güzel projelerini izlemenin zevkini yaşıyoruz. Bilim, insanın olmazsa olmazıdır. Bilginin, Müslümanların kaybı olduğu, nerede bulursak almamız gereğini belirten dinin mensuplarıyız. Boş işlerle meşgul olmak yerine değerlerimize sahip çıkarak bilim yolunda ilerlersek ileride de çok farklı güzelliklerin çıkacağına inanıyorum. Bilimi teşvik etmek için okul yönetimleriyle işbirliğine ve belediye olarak desteğimize devam edeceğiz. Emeği geçenleri kutluyorum.” dedi.

Kazım Bozbay: “Bilim kalkınmanın ölçüsüdür”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, “Bilim olmadan hiçbir şey olmaz. Bilim kalkınmanın ölçüsüdür. Bilime ne kadar değer verdiysek o kadar gelişiriz. Çocuklarımızı bilimi önemseyen bireyler olarak yetiştirirsek, dünyaya hâkim oluruz.” diye konuştu.

Atölye öğrencilerinin sunduğu ‘Bilim Şov’un ardından protokol üyeleri tarafından açılış kurdelesi kesildi. Akademisyen ve öğretmenlerin söyleşilerinin de yer alacağı etkinliğe onbinlerce öğrenci ve ziyaretçinin katılımı bekleniyor. 

Beykozlu genç mucitler sizleri şenliğe bekliyor!
Bizi Takip Edin