Beykozlu gençler TEKNOFEST’i ziyaret etti

Beykoz öğrencileri, dünyanın en büyük Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’i ziyaret etti.

Beykozlu gençler TEKNOFEST’i ziyaret etti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük havacılık festivali TEKNOFEST, Cumhuriyetin 100. yılında 27 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştiriliyor.

Beykozlu gençler TEKNOFEST’i ziyaret etti

Millî teknoloji üretme ve geliştirme konusunda gençlerin ilgisinin artırılması hedeflenerek bu alanlarda çalışan binlerce gencin projesine destek olmak için düzenlenen festival teknoloji, bilim, havacılık-uçuş gösterileri, ödül törenleri, sergiler, zirveler, atölye çalışmaları ve etkinlikler gibi birçok faaliyete ev sahipliği yapıyor.

Beykozlu gençler TEKNOFEST’i ziyaret etti

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği TEKNOFEST’i Beykoz öğrencileri de öğretmenler eşliğinde ziyaret etti.

Beykozlu gençler TEKNOFEST’i ziyaret etti

Öğrencileri, genç, yaşlı her yaş grubundan binlerce vatandaş, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde Akıncı, Bayraktar TB2, Kızılelma, Hürkuş, Atak Helikopter gibi son teknoloji Türk üretimi savunma sanayi ürünlerini yakından inceledi.

Beykozlu gençler TEKNOFEST’i ziyaret etti

Beykoz öğrencileri, Türkiye’nin ürettiği yerli savunma yatırımları yerinde görerek inceleme fırsatı buldu. Gençler, stantları gezerek projeler hakkında bilgiler aldı.

Beykozlu gençler TEKNOFEST’i ziyaret etti

TEKNOFEST 2023 ÜCRETLİ Mİ, NASIL GİDİLİR?

TEKNOFEST ücretsizdir. İsteyen vatandaşlar dilediği gibi katılım gösterebilir. TEKNOFEST’in resmi internet sitesinde kayıt yaptırarak etkinliğe katılabilirsiniz.

Marmarayı kullanacak ziyaretçiler Teknofest alanına ulaşmak için Yeşilyurt istasyonunda inerek, İETT Ring otobüsleriyle festival alanına ulaşabilirler” şeklinde ifade edildi. Metro’yu kullanacak ziyaretçiler için ise, “Teknofest Alanına doğrudan ulaşmak için M1A Yenikapı – Atatürk Havalimanı Metro hattı üzerinden meydan ulaşabilir.

TEKNOFEST ETKİNLİK TAKVİMİ 2023

332.000’den fazla takım, +1.000.000 yarışmacının 41 ana yarışma ve 102 farklı kategoride yarıştığı TEKNOFEST teknoloji yarışmaları bu yıl; Kocaeli, Bursa, Ankara, Aksaray ve İstanbul’da gerçekleşecek. Milli Teknoloji Hamlesi vizyonuyla yola çıktığımız bu yolda TEKNOFEST 2023, teknoloji yarışmalarıyla hayallerini gerçeğe dönüştürmek ve en iyisi olmak için mücadele eden gençlerin başarılı ve öz güvenli projelerine sahne olacak.

27 Nisan – 01 Mayıs tarihleri arasında Atatürk Hava Limanı’nda düzenlenecek olan 5 günlük festivalde teknoloji, bilim, havacılık-uçuş gösterileri, ödül törenleri, sergiler, zirveler, atölye çalışmaları ve etkinliklerle dolu programlar yer alacak.

Etkinliği ilk gününde 25 bin 437, ikinci gününde 300 bin, üçüncü gününde ise 600 bin kişi ziyaret etti. 5 gün sürecek etkinlik ilk 3 gününde toplam 925 bin 437 ziyaretçiyi ağırladı.

.

.

Beykozlu gençler TEKNOFEST’i ziyaret etti
Bizi Takip Edin