Beykozlu gençlerden Türk-Alman Üniversitesi’ne gezi

Beykoz’da hayata geçen “Dijital Yetkinlikler ve Girişimcilik Merkezi” Projesi kapsamında verilen eğitimlerle dijital çağa yönelik farkındalık ve yeteneklerini geliştiren çocuk ve gençler, Türk-Alman Üniversitesi (TAÜ)’ye teknik ziyarette bulundu.  

Beykozlu gençlerden Türk-Alman Üniversitesi’ne gezi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi ve Türk-Alman Üniversitesi (TAÜ) işbirliğiyle, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)’nın hibe desteğiyle yürütülen “Dijital Yetkinlikler ve Girişimcilik Merkezi” Projesi’yle ilçedeki 10-24 yaş aralığındaki 300 çocuk ve gence, 21.yüz yıl okur-yazarlıklarına hâkim, etik bilince sahip üreten bireyler olmaları amacıyla eğitimler verildi.

Proje kapsamında, Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi’nde kurulan makers atölyesinde robotik kodlama atölyeleri ve kendi okullarındaki farkındalık eğitimlerine katılan çocuk ve gençler, Türkiye’nin en çok tercih edilen ilk 4 üniversitesi arasında yer alan Türk-Alman Üniversitesi’ne teknik inceleme gezisi gerçekleştirdi.

YAPAY ZEKA VE GİRİŞİMCİLİK: YAMEDLAB

Celal Aras Anadolu Lisesi, Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Anadolu Lisesi, Kavacık Borsa İstanbul Ortaokulu, Beykoz Koç Ortaokulu, Beykoz Fen Lisesi’nden öğrenci gruplarının yer aldığı ziyarette ilk olarak üniversiteyi tanıtan kapsamlı bir sunum yapıldı.

Sunumun ardından öğrenciler, kurum çatısı altında iletişim teknolojileri ve yapay zekâ alanında içerik üretimi, girişimcilik ve sektörel iş birliği çalışmalarının yapıldığı Türk-Alman Üniversitesi Yaratıcı Medya Laboratuvarı (YAMEDLAB)’ı ziyaret etti.

Beykozlu gençler kendilerine gelecek vizyonu kazandıran ziyaret kapsamında kampüs, kütüphane, yemekhane ve sosyal alanları da gezerek üniversite yaşamını yakından görme fırsatı buldu.

ATÖLYELER VE EĞİTİMLER DEVAM EDECEK

Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi içinde ilçeye kazandırılan “Dijital Yetkinlikler ve Girişimcilik Merkezi” ilçedeki çocuk ve gençlere güncel dijital teknolojiler ışığında atölye ve eğitim çalışmalarına devam edecek.

Dijital dünyada güvenle yol almak isteyen gençler, doep@beykoz.bel.tr adresindeki on-line eğitimlere katılabilecek.

 

Beykozlu gençlerden Türk-Alman Üniversitesi’ne gezi
Bizi Takip Edin