Beykozlu Giresunlular bir dönem daha Ali Bilir dedi

Beykozlu Giresunlular Derneği'nin olağan genel kurulu kahvaltılı olarak gerçekleştirildi.

Beykozlu Giresunlular Derneği'nin 15. Olağan Genel Kurulu kahvaltılı olarak gerçekleştirildi. Kongrede tek aday olan mevcut başkan Ali Bilir, üyelere derneğin ke

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykozlu Giresunlular Derneği’nin olağan genel kurulu kahvaltılı olarak gerçekleştirildi.

Beykozlu Giresunlular Derneği’nin 15. Olağan Genel Kurulu kahvaltılı olarak gerçekleştirildi. Kongrede tek aday olan mevcut başkan Ali Bilir, üyelere derneğin kendine ait bir binasının olacağı sözünü vererek, iki yılda 150 faaliyet yaptıklarını söyledi.

Beykoz Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurula Dernek Başkanı Ali Bilir, Giresunlular Dernekler Federasyonu Başkanı Mustafa Kuğu, İBB Teftiş Kurulu Başkanı Mustafa Tahmaz,  Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün, İYİ Parti İlçe Başkanı Akif Taşdemir, SP İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, Başakşehir Ak Parti İlçe Başkanı Sebahattin Kayas, STK temsilcileri, Federasyon temsilcileri, muhtarlar ve Beykozlu Giresunlular katıldı.

Divan Başkanlığı’nı Mustafa Öztürk’ün yaptığı kongre, başta ülkemizi saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Beykozlu Giresunlular Derneği tarafından hazırlanan ‘30. Yıl Belgeseli’ beğeniyle izlendi.

Ali Bilir: Bayrağı gençlerimize teslim edeceğiz

Toplantının açılış konuşmasını Dernek Başkanı Ali Bilir yaptı. 15 kişilik yönetim kurulu üyesinin 9’unda değişikliğe gittiğini belirten Bilir; “Her bir Giresunlunun katkısına ihtiyaç duyuyor ve katkılarını önemsiyoruz. Derneğimizin geleceği için yönetim kurulumuzda genç arkadaşlarımıza ağırlık vermeye özen gösterdik. Zamanı geldiğinde bu gençlerimize bayrağı teslim edeceğiz.

İki yılda 150 faaliyet

2017 yılında Beykozlu Giresunlular Derneğinin kuruluşunun 30. Yılını kutladık. Nerede bir hemşerimiz var ise irtibat kurup iyi gününde kötü gününde yanında olmaya çalıştık. İki yılık yönetimimizde 150 tane toplantı ve etkinlik yaptık. Bu da şunu gösteriyor. Haftada bir gün dernek yönetimi olarak etkinlik düzenlemişiz. Bunun yanında özel günlerde dernek yönetimi kurulu başkanı olarak gerek ise yönetimde bulunan arkadaşlarımız bu toplantılara katılıp derneğimiz en iyi şekilde temsil etmiştir.

Başarımız tesadüf değildir

Beykoz Güncel Haber tarafından düzenlene ‘Beykoz’un Enleri’ anketinde iki kez ‘En İyi Sivili Toplum Kuruluşu’ seçilmemiz tesadif değildir. Yönetim Kurulu arkadaşlarımızla Beykoz’dan yola çıkarak Giresun ve tüm ilçelerindeki yerel yönetimler ve kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret ettik. Böyle bir çalışmayı yapan ilk dernek olarak da tarihteki yerimizi aldık.

40 dakikalık bir belgesel

Yapmış olduğumuz etkinlikler ve ziyaretleri kalıcı kılmak, derneğin kuruluşundan 30. Yılına kadar geçen süreci ve derneğin faaliyetlerini üyelere anlatabilmek için dijital bir arşiv oluşturduk. Yaklaşık 800 dakikalık bir çekimin ardından derneğimizi anlatan bir belgesele imza attık. 40 dakikalık bir belgesel olarak bu videoyu insanlarımızın izleyebilmesi için youtube yükledik. 

Derneğimizin kendine ait bir binası olacak

Beykoz’da derneğimiz bu güne kadar hep kiralık binalarda faaliyet gösterdi. Bizden önceki arkadaşlar ilçemizde bir yer almışlardı bizde bu alınan arazide hafriyat çalışmalarına başladık. Yasal prosedür biraz yavaş ilerliyor. Bu proje ile derneğimizin kendine ait bir binası olacak. Bunun müjdesini şimdiden buradan vereyim.

Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu, CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün, İYİ Parti İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Saadet Partisi İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, Yeni seçilen Başakşehir Ak Parti İlçe Başkanı Sebahattin Kayas ve Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk birer teşekkür konuşması yaptı.

Yapılan konuşmaların ardından faaliyet ve mali raporlar okundu. Daha sonra tek liste ile gidilen seçimde Beykozlu Giresunlular Derneği’nin yeni yönetim kurulu aşağıdaki gibi oluştu;

Yönetim Kurulu Asil Üyeler

1. Ali Bilir

2. Ali Kuğu

3. Ayşe Kınalı

4. Çoşkun Türk

5. Demet Yeşilbaş

6. Fatma Nur Miniç

7. Gökhan Taneri Vural

8. Hasan Karakaya

9. Hayrullah Usta

10. Hurşit Ak

11. İbrahim Eğe

12. Mehmet Akif Kılıç

13. Nuray Karadayı

14. Şare Emanet

15. Şükrü Yavuz

Beykozlu Giresunlular bir dönem daha Ali Bilir dedi
Bizi Takip Edin