Beykozlu Giresunlular gabuğunu gırdı!

Beykozlu Giresunlular Derneği, Kavacık’taki yeni binasına taşındı. Derneğin yeni binasının açılışına sivil ve idari erkânın ilgisi büyüktü

Beykozlu Giresunlular Derneği, Kavacık’taki yeni binasına taşındı. Derneğin yeni binasının açılışına

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykozlu Giresunlular Derneği, Kavacık’taki yeni binasına taşındı. Derneğin yeni binasının açılışına sivil ve idari erkânın ilgisi büyüktü

Beykozlu Giresunlular Derneği, Kavacık’taki yeni binasına taşındı. Derneğin yeni binasının açılışına sivil ve idari erkânın ilgisi büyük oldu. Açılışta, CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamza Çebi, İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Emniyet Müdürü İrfan M. Bekaroğulları, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, Has Parti İlçe Başkanı Tahsin Torun, CHP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeleri Gülizar Emecan ve Füsun Sökmez, Giresun Federasyon Başkanı Hasan TURAL, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mustafa Tahmaz, Giresunspor eski Başkanı Ömer Ülkü,  muhtarlar, Beykoz Belediye Meclisi üyeleri, sivil toplum kuruluşları ve çeşitli derneklerin yöneticileri ve vatandaşlar hazır bulundular.

Hasan Karakaya

Dernek, Beykoz’da çözümlere katkı sunacak

Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Hasan Karakaya, yeni dernek binalarının açılışında yaptığı konuşmada, misafirlerini selamlayarak, “ Beykoz’un fikir üretecek, çözümlere katkı sunacak Beykozlu Giresunlular Derneği hizmetinizde. Kadın Kolları’ndaki 500 kadın ve Gençlik Kolları’mızdaki 300 gencimiz ile Beykoz’a hizmet edeceğiz” dedi.

Beykoz’daki STK’ların güçlü olduklarını ve de güçlü olmak zorunda bulunduklarını ifade eden Karakaya, “ toplumun sivilleşmesinde STK’ların öneminin çok büyük olduğunun” altını çizdi.

Yücel Çelikbilek

Bu, bir yenilenme

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise, yaptığı konuşmaya, “ bu, güzel bir kuruluşun başlangıcı” sözleriyle başladı. Çelikbilek, şunları söyledi: “ Bu, bir yenilenme. Derneğimizin güzel işlerinde kendilerine her zaman destek olacağız.”

Belediye Başkanı, derneğin yeni binasının hayırlı ve uğurlu olması temennisinde de bulundu.

Aydın Ergün

STK’lar güçlenirse, bundan kamu yönetimi de destek görür

Yücel Çelikbilek’in ardından söz alan Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün de, yeni binalarının Giresunlular’a ve Beykozlular’a hayırlı olsun temennisinde bulunarak, “yönetim işinin STK’lar ile birlikte gerçekleştirilebileceği bir yüzyılda yaşıyoruz. STK’lar ne kadar güçlenirse, kamu yönetimi de bundan büyük bir destek görecektir” dedi.

Akif Hamza Çebi

Hemşeri organizasyonlarının en başta gelenlerinden

CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamza Çebi ise, “İstanbul’daki hemşeri organizasyonlarının en başta gelenlerinden biri olan Giresunlular derneklerinin bir başka örneği olan bu derneğin hayırlı olmasını” diledi.  

Beyazlı- yeşilli kurdela kesildi

Yapılan konuşmaların ardından ise İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş tarafından dua okunarak, kurdela kesme merasimi gerçekleştirildi. Kurdelanın renklerinin Giresunspor’un beyaz ve yeşil rengini taşıyor olması gözlerden kaçmadı!

Yöresel yemekler ikram edildi

Açılış merasiminde misafirlere Giresun’a ait yöresel yemekler de ikram edildi.

Dikkat çekici afiş!

Beykozlu Giresunlular Derneği yöneticilerinin yeni dernek binalarının bulunduğu cadde üzerine astırdıkları büyük bez afişlerden birinin üzerine yazdırılmış bulunan şu sözler de dikkat çekici idi: “ Giresun gabuğunu gırdı!”

Haber: Arzu Başlantı

Beykozlu Giresunlular gabuğunu gırdı!
Bizi Takip Edin