Beykozlu Giresunlular şehitlerine koştu

Beykozlu Giresunlular Derneği geçen yıllarda da olduğu gibi bu yıl da Afyon’da bulunan Giresun şehitlerini unutmadı.

Beykozlu Giresunlular Derneği geçen yıllarda da olduğu gibi bu yıl da Afyon’da bulunan şehitlerini unutmadı….

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykozlu Giresunlular Derneği geçen yıllarda da olduğu gibi bu yıl da Afyon’da bulunan Giresun şehitlerini unutmadı.

Beykozlu Giresunlular Derneği geçen yıllarda da olduğu gibi bu yıl da Afyon’da bulunan şehitlerini unutmadı. Günler öncesinden başlayan organizasyona Beykoz’da yaşayan Giresunlular yoğun ilgi gösterdi. Dernek merkezi önünden 4 otobüs ile hareket edilen Afyon İscehisar Giresunlular Şehitliği ziyareti yolculuğunda hem neşeli, hem de hüzünlü anlar yaşandı.

Şehitlik ziyareti ile ilgili bir açıklama yapan Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Hasan Karakaya, “Bu yolculukta hem sevinci, hem de hüznü birlikte yaşıyoruz. Hüzünlüyüz çünkü bizim atalarımız Kurtuluş savaşı boyunca bu ülkenin her yerinde olmuşlar. Belki mezarları dahi bilinmeyen Giresunlu binlerce şehidimiz bu ülkenin topraklarına can veriyor. Öte yandan sevinçliyiz. Çünkü Sivrihisar tepesindeki ondört şehidimiz nezdinde Kurtuluş Savaşının cansiperane savaşçıları Giresunlu dedelerimiz ile buluşacağız. Onlara dualarımızı göndereceğiz. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha farklı projeler ile   şehitlerimizi anacağız.” dedi.

Afyon Giresunlular Şehitliğine Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Hasan Karakaya, Dernek Sekreteri İsmail Hakkı Öztürk, Beykoz Belediye Meclis Üyesi Nevzat Oral, Hayrullah Usta, Dernek Koordinatörü  Alaaddin Özdemir, Yönetim Kurulu Üyeleri ve yüzlerce Beykozlu Giresunlular katıldı.

Tören şehitlere kabirleri başında dua edilmesi ile sona ererken, Beykozlu Giresunlular Derneğinin hazırladığı hediyeler tören sonrasında Doğanlar köyü meydanında çocuklara dağıtıldı.

Beykozlu Giresunlular şehitlerine koştu
Bizi Takip Edin