Beykozlu gönüllüler OFD'lileri gideceği yere götürecek

TOFD Beykoz Şubesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü ve 12. Yılını düzenlediği ‘Dostluk Yemeği'ile kutladı.

Tüm dünyada farkındalık ve empati artırmak için kutlanan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ve TOFD Beykoz Şubesi'nin 12. engelsiz&

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TOFD Beykoz Şubesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü ve 12. Yılını düzenlediği ‘Dostluk Yemeği’ile kutladı.

Tüm dünyada farkındalık ve empati artırmak için kutlanan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ve TOFD Beykoz Şubesi’nin 12. engelsiz hizmet yılının kutlandığı gecede katılımcılara ‘Beni gideceğim yere götürür müsün?’ denildi. Bazı değerli tablo ve imzalı formaların açık artırma usulü satılarak engelli ulaşım aracının yenilenmesi için bağış toplanıldı.

Park Inn by Radisson Kavacık Otel’de gerçekleşen ‘Dostluk Yemeği’ne Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, Beykoz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Bülent Küçük, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Selim Safi, Tapu Sicil Müdürü Tevfik Palabıyık, TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe ve Beykoz Konakları Vakfı Başkanı Zehra Gülsoy ile STK başkanları, iş adamları ve gönüllüler katıldı. 

Saniye Efe: Amacımız bizden umut bekleyenlere el uzatabilmek

Program, Arzu Başlantı’nın sunumu ile Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi’nin 12 yıllık faaliyetlerinin anlatıldığı slayt gösterimi ile başladı. Ardından TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Efe; “Bundan 12 yıl önceydi. Zoru başardık ama imkansıza az kaldı diyerek çıktığımız bu yolda ne sevgimizi esirgedik nede hizmetimizi. Her yeni güne daha bir gayret ve umutla başladık. Acaba bugün kimlerin yüreğine dokunabiliriz duygusu ile. Bu yolda yürürken yalnız olmadığımızı da olmayacağımız da biliyorduk. Amacımız Türkiye’nin neresinde olursa olsun zorluk için bizden umut bekleyenlere el uzatabilmekti. Bizler bir günlük hatırlanacak insanlar olmadığımız gibi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü de vesile kılarak zaman zaman sizlerin karşısına çıkıp kendimizi anlatmaya çalıştık. Bir engellinin hayatının bir sandalyeden ibaret olmadığını 12 yıllık çalışmalarımız ile gösterdik. Başkası ne düşünür kaygısı olmadan önümüze çıkan tüm engelleri aşarak yolumuza devam ettik.” diyerek geceye katılan tüm misafirlere teşekkür etti.  

Salim Öztürk: OFD’nin her zaman yanındayız

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in başka bir programda olması nedeniyle katılmadığı için selamlarını ileterek konuşmasına başlayan Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, “Slaytı izlediğimizde biz sağlam insanların dahi gerçekleştiremediği birçok şeyin engelli kardeşlerimiz tarafından nasıl gerçekleştirildiğini gördüm. Belediye olarak elimizden geldiğince sizlere destek olmaya çalışacağız. Sadece maddi anlamda değil manevi anlamda da OFD’nin yanındayız” diyerek 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutladı.

Ahmet Katırcı: Hepimizin bir özrü var

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı da gecede yapmış olduğu konuşmasında Saniye Hanım varsa biz her zaman varız diyerek inşallah o arabayı alacaklarını söyledi. Katırcı sözlerinin devamında “Bizim buraya gelmemiz bir lütuf değil bizim bir insanlık görevimizdir. Türkiye nüfusunun %12’lik kısmı engelli kategorisinde. Ben mesela resim yapamıyorum, resim özürlüyüm, biri türkü söyleyemiyor söyleme özürlü veya iyi foto çekemiyor. Saniye Hanım’da yürüme özürlü ne yapalım şimdi. Yani hepimizin bir özrü var. İnsanları kategorize etmemek lazım. O insanlar da bu toplumun bir parçasıdır. Benim 30 yaşında aslan gibi bir engelli oğlum var. Bu toplum yıllarca engelli çocuğunun elinden tutup sokağa çıkmaya utanan analar babalar gördü. Bu yargıyı kırmak zorundaydık ve çok şükür son 15 yılda bunu başardık. 8 engelli öğrencimizi okuluna taşıyoruz. Yeni bir projemiz olan ‘Engelsiz Evim’ çalışmaları devam ediyor. İlk evimizi de Dereseki’de tamamladık. 20’ye yakın evimizi engelliye uygun hale getireceğiz.”  diyerek sözlerini herkese engelsiz günler dileyerek sonlandırdı.

Konuşmaların ardından geceye katkısı olan isimlere plaket verildi. Sonrasında Best FM’de ‘Gazoz Ağacı’ programının sunucusu olan ünlü radyocu Cem Arslan’ın sunumu ile geliri yeni engelli ulaşım aracının alınması için harcanacak birbirinden değerli tablo ve Beşikta, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin imzalı formaları açık artırma usulü satıldı. 

Beykozlu gönüllüler OFD'lileri gideceği yere götürecek
Bizi Takip Edin