Beykozlu İsmail Kefal canlı yayında şehit düştü!

Beykoz'da yaşayan İsmail Kefal kanlı girişimi haber alınca FSM Köprüsü'ne koştu ve hiç düşünmeden vatan için canını feda etti.

Asker kıyafeti giymiş hain FETÖ mensuplarının 15 Temmuz gecesi kalkıştığı kanlı darbe girişiminde binler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da yaşayan İsmail Kefal kanlı girişimi haber alınca FSM Köprüsü’ne koştu ve hiç düşünmeden vatan için canını feda etti.

Asker kıyafeti giymiş hain FETÖ mensuplarının 15 Temmuz gecesi kalkıştığı kanlı darbe girişiminde binlerce vatandaş hiç düşünmeden vatan için canını feda etti. Beykoz’da yaşayan 32 yaşındaki İsmail Kefal de o kahramanlardan biri… Kanlı girişimi duyan Kefal, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne koştu. Sosyal medya hesabından ‘canlı yayın’ yaparak hainlerin kalkışmasını anbean bildirdi. ‘Arkadaşlar ne olur ayağa kalkın‘ diyerek herkesi darbeye karşı mücadele etmeye çağırdı. Tanka çıkıp hainleri durdurmaya çalışırken namlunun çevrilmesiyle tanktan düşüp şehadete ulaştı. O gece annesi Nurten Kefal, memleketi Giresun’daydı. Olup biteni akrabasından gelen telefonla öğrendi.

ACILI ANNE İDAM İSTEDİ

Oğlunun şehadet haberini sabaha karşı alan anne Nurten Kefal o anları şöyle anlattı: ‘Dışardan bir bağrışma geldi. Amca oğulları ‘Oy yavrum’ diye bağırıyordu. İçime bir acı düştü. ‘Doğru söyleyin kuzuma bir şey mi oldu’ dedim. Önce yoğun bakımda dediler. Israr edince gerçeği öğrendim. Gözlerine bakmaya dayanamazdım. Sesimi duymadan duramazdı. Tek dalımdı, dalımı kırdılar. Bu hainler idam edilsin’ dedi. 

Kanlı darbe girişiminde kardeşinin şehit oluşunu kardeşi Halise Balcı ise şöyle anlattı: ‘Ev sahibini aradım. O gece evin anahtarını ve telefonunu sadece alıp gittiğini söyledi. Sosyal medyadan canlı yayın yapmış. ‘Durmayın ayağa kalkın!’ diyerek arkadaşlarına çağrıda bulunmuş. Arkadaşları tutamamış. Tanka çıkmış. Hainler tankın menzilini çevirmesiyle yere düşmüş. Başını tutmuş. FSM köprüsü üst geçidinde yerde yatan birini görünce vatandaşlar hemen hastaneye götürmüş. Ancak çoktan şehit olmuş ağabeyim.’

PATLAMADAN KURTULMUŞ

Balcı, ağabeyi İsmail Kefal’in daha önce Vezneciler’deki patlamada son anda kurtulduğunu belirterek ‘Teröristlerin Vezneciler’deki saldırısında 11 canımız gitti. İsmail de 10 dakika önce oradan geçmiş. O zaman değil ama 15 Temmuz’da şehadete ulaştı‘ diye konuştu.

GÖZDE SANCI

Beykozlu İsmail Kefal canlı yayında şehit düştü!
Bizi Takip Edin