Beykozlu nafaka mağduru baba bu seferde çocuğunu göremedi!

Beykoz’da 5 yıl önce boşandığı eşine süresiz nafaka ödemesine karar verilen Erkan Can, Samsun’da yaşayan ve velayeti eski eşinde olan 5 yaşındaki çocuğunu göremedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da 5 yıl önce boşandığı eşine süresiz nafaka ödemesine karar verilen Erkan Can, Samsun’da yaşayan ve velayeti eski eşinde olan 5 yaşındaki çocuğunu göremedi.

Beykoz’da yaşayan ve 5 yıl önce boşandığı eşine süresiz nafaka ödemesine karar verilen Erkan Can, velayeti eski eşinde olan 5 yaşındaki çocuğunu görmek için Beykoz’dan Samsun'a geldi. Eski eşinin apartmanının önüne giden Erkan Can, eli boş döndü.

Beykoz'da yaşayan Erkan Can, iddiaya göre boşandığı eşine mahkemece 300 bin TL ile aylık 2 bin TL nafaka ödemesine hükmedildi. 'Nafaka mağduru' olduğunu söyleyen Erkan Can, eşinin kendisine oyun oynadığını ve 4 ticari aracına da haciz kararı aldırdığını iddia etti.

Kendisinin nafaka mağduru olduğunu belirten Can, mağduriyetini duyurmak için Beykoz’dan Ankara'ya yürüdü. Daha sonra velayeti eski eşinde olan çocuğunu görmek için Samsun'a eski eşinin evinin önüne gelen Erkan Can'a kimse kapıyı açmadı. Eski eşinin telefona cevap vermemesi ve kapıyı açmaması nedeniyle Can çocuğunu göremeden geri döndü.

ÇOÇUĞUMUN ZARAR GÖRMEMESİ İÇİN ONU ALMAK İSTİYORUM

Bina önünde açıklama yapan Erkan Can, “Eski eş mağduruyum, nafaka mağduruyum. Çocuk haczine mağdur kalıyorum. Ebeveyn yabancılaştırma sendromuna maruz kalıyorum. Avukatıyla birlikte çeşitli tuzaklar neticesinde araçlarıma, evime hacizler getirdiler. Çocuğumun ve eski eşimin oturduğu apartmana defalarca geldim. Çocuğumu görmek için evin önünde günlerce bekledim. Ama hiçbir şekilde çocuğumu göstermediler. Bugün yine buradayım. Çocuğumun zarar görmemesi için polis eşliğinde veya haciz şeklinde onu almak istemiyorum. Hanımefendinin yaptığı canilikler, bütün itiraflar mevcut. Avukatıyla birlikte yaptıkları planlar mevcut. Hepsini itiraf ediyor.

TEDAVİ GÖRÜRSE ÇOÇUK ANNESİNDEN ALINACAK

Eski eşinin hasta olduğunu ve hastaneye giderse doktorun 'Eğer tedavi görürsen çocuğun senden alınacak' diye söylemleri olduğunu belirten Erkan Can, “Şimdi size soruyorum, bir anne 1 buçuk yaşındaki çocuğunu trafiğe açık bir yolda önden 3 metre mesafe olmak kaydıyla yürütüyor ve beni görüntülü arıyor. Az sonra çocuğuna araba çarpacak ve havaya uçacak. Bu kadının ceza alması için ne yapmam gerekiyor? İlla benim çocuğumun ölmesi mi gerekiyor? Diyeceksiniz ki bunca zaman niye şikayet etmediniz? Çünkü 'ruh hastası olduğunu ve rahatsız olduğunu' ifade etti. Ben de kendisine yardım etmek amacıyla defalarca yardımda bulunmaya çalıştım. Bu durumdaki birini herhalde şikâyet edemezsiniz. Bugün geldiğimiz noktada her şeyin bir plan, bir tuzak olduğunu öğrendiğim için artık bu hak arayışına başladım. Beykoz’dan Ankara'ya yürüdüm. Devlet büyüklerine sesimi ulaştırmaya çalışıyorum” dedi.

Nafaka mağduru olduğuna dikkat çekmek için Beykoz’dan Ankara'ya yürüyen Erkan Can, 19 Mayıs tarihinde Beykoz’dan Ankara'ya kadar tekrar yürüyeceğini sözlerine ekledi.

NE OLMUŞTU?

Beykoz’da yaşayan Erkan Can isimli vatandaş, iki yıl evli kaldığı Aysun Dolu isimli kadından 2017 yılında anlaşmalı olarak ve 300 bin TL nafaka ödeyerek boşandı. Ayrıca anlaşmalı olarak gidilen mahkemede Can’ın aylık 2 bin TL nafaka ödemesine karar edildi.

Erkan Can’ın iddiasına göre, eski eşi ve eski eşinin avukatı tarafından tuzağa düşürülerek senet imzalatıldı. İmzaladığı senetten sonra eski eşine verdiği 300 bin TL ve aylık 2 bin TL nafaka ödemesinin dışında gelir getiren 4 adet ticari aracına mahkeme kararı ile haciz konuldu. Nafaka mağduru olduğunu belirten Erkan Can çocuğunu ziyaret ettiği bir gün iddiaya göre eski eşinin bıçaklı saldırısına uğradı. Kendisini korumak için karşılık verince 1 ay cezaevinde kalan Can hem işini kaybetti hem de diğer mallarına eski eşi tarafından el konuldu.

 

Beykozlu nafaka mağduru baba bu seferde çocuğunu göremedi!
Bizi Takip Edin