Beykozlu öğrenciler Londra’da dereceye girdi

Beykoz’da lise öğrencileri e-Twinnig projesi kapsamında dijital yolculukta bilgilerini yarıştırarak birincilik ve üçüncülük elde ettiler.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da lise öğrencileri e-Twinnig projesi kapsamında dijital yolculukta bilgilerini yarıştırarak birincilik ve üçüncülük elde ettiler.  

Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, e-Twinnig projesi ile farklı kültürleri tanıdı. Avrupa’da okullar arası iletişim kurmak, işbirliği yapmak ve projeler geliştirmek için oluşturulan eTwinnig projesi; Milli Eğitim Bakanlığı tarafından desteklenen ve öğrencilere farklı fırsatlar sunan bir paylaşım platformudur.

EĞLENEREK ÖĞRENDİLER

Uzaktan eğitimin uygulandığı bu dönemlerde, Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri “Virtual Trip to London” projesi ile hem eğitim aldılar hem eğlendiler. Pandemi salgını nedeniyle günlerini evlerde geçiren öğrenciler bu proje kapsamında eğlenerek öğrendiler.

4 ÜLKE BİR ARAYA GELDİ 

Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi e-Twinnig kulübü öğretmen ve öğrencileri yürütmüş oldukları “Virtual Trip to London” projesi kapsamında Hırvatistan, Fransa ve İspanya’dan katılan toplam 60 öğrenci ile çevrimiçi bir araya geldi.

LONDRA’YA SANAL GEZİ

Proje sayesinde farklı kültürler hakkında da bilgi sahibi olan öğrenciler Web 2.0 aracını kullanmayı öğrenerek, yarıştılar. Projede yer alan gençler Londra’ya yapılan sanal gezi sayesinde farklı şehirlerdeki akranlarıyla beraber farklı ülkenin tarihi ve medeniyeti hakkında kültürel bilinç kazandılar.

Proje kapsamında gençlerin, 21.yy vizyonu gereği dijital ve yabancı dil yeterliliklerin geliştirilmesi ve arttırılması da amaçlandı.

BEYKOZ’A BİRİNCİLİK VE ÜÇÜNCÜLÜK 

Yarışma sonunda Hırvatistan, Fransa, İspanya ve Türkiye’den yaklaşık 60 öğrencinin katıldığı yarışmada ilçeye temsil eden Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Listesi öğrencisi Esmanur Kayır birincilik, Nisan Başak Akdemir ise üçüncülük elde etti.

 

Beykozlu öğrenciler Londra’da dereceye girdi
Bizi Takip Edin