Beykozlu öğrenciler satranç şenliğinde buluştu

Beykoz okul sporları faaliyetleri kapsamında düzenlenen satranç turnuvasında kıyasıya mücadeleler yaşandı. 

Beykoz'da 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı Okul Sporları Faaliyetleri kapsamında düzenlenen Satranç Şenlikleri'nin finali 4 kategoride 3

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz okul sporları faaliyetleri kapsamında düzenlenen satranç turnuvasında kıyasıya mücadeleler yaşandı. 

Beykoz’da 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı Okul Sporları Faaliyetleri kapsamında düzenlenen Satranç Şenlikleri’nin finali 4 kategoride 34 okuldan 208 öğrencinin katılımıyla yapıldı. Şenliklerde 20 özel eğitim öğrencisine de mücadele etme hakkı verildi. 

Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ödül törenine Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bülent Küçük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ve Eğitim Bir Sen İlçe Başkanı Bayram Atakoğlu ile birçok okul müdürü, aileler, öğretmenler ve cok sayıda sporcu öğrenci katıldı.

Beykoz’da yine bir ilki gerçekleştik!

Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bülent Küçük ödül töreninde yapmış olduğu konuşmasında şu ifadelere yer verdi; Çocuklarda zeka gelişiminin en yoğun olduğu dönem 3–11 yaş aralığı olup bu dönemlerde beyin gelişimine çok dikkat edilmelidir. Ancak çocukların çok küçük olduğu bu yaş grubunda yapabileceği zihinsel aktiviteler bir hayli kısıtlıdır. Genel tavsiyeler lego yapımı, eğitici oyuncaklar, çizgi filmler vs. çocukların beyinlerini geliştirmede çok da etkili değildir. Zihin gelişimi için beyni zorlamak gerekir, işte satrancın önemi burada ortaya çıkar. Matematik bilimi de zeka gelişimine destek olan kıymetli bir eğitimdir. Beykoz’da yine bir İlki gerçekleştirerek bütün kategorilerde katılımın sağlandığı Satranç Şenliğimizde emeği geçen komite üyelerimize, bize ev sahipliği yapan okul idaremize, Beykoz Belediyesine, malzeme desteği sunan resmi ve özel okullarımıza ve son olarak Şenliklere katılan tüm okullarımıza teşekkür eder dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ederim.️”

Başarılı Olan Sporcular

Gençler Kategorisi

1.Nun Okulları
2.Şehit Ömer Halisdemir MTAL
3.Paşabahçe Ferit İnal Anadolu Lisesi

Yıldızlar

1.Şehit Er Ersin Güner Ortaokulu
2.Şehit Hasan Kaya Ortaokulu
3.Özel Pakkan Ortaokulu

Küçükler Kategorisi

1.Ayça Aslan -Soğuksu İlkokulu
2.Hamza Kerem Bellice- Halide Edip İlkokulu
3.Emir Akat – Sait Taşçıoğlu ilkokulu

Özel Eğitim Öğrenciler (TULPARLAR)

1.Ömer Faruk Diler
2.Abdulkadir Oral
3.Burak Koç

Beykozlu öğrenciler satranç şenliğinde buluştu
Bizi Takip Edin