Beykozlu öğrenciler yetenek taramasından geçiyor

Beykoz'da 'Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi' kapsamında genç yetenekler aranıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolle hayata geçirilen “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da ‘Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi’ kapsamında genç yetenekler aranıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolle hayata geçirilen “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi” kapsamında Beykoz’da çalışmalar başladı.

Beykoz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 38 ilkokul ve 2 bin 781 ilkokul öğrencilerine yönelik sportif yetenek taraması Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Salonunda başladı.

Beykoz’da “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi” kapsamında Ekim 2018 – Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. İlk gün Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bülent Küçük  çalışmaları yerinde izlediler.

Proje kapsamında; öğrencilere sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi, sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılması, çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları sporla tanıştırmak, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit ederek spor branşlarına yönlendirmek ve üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamak amacıyla çalışma başlatıldı.

Beykozlu öğrenciler yetenek taramasından geçiyor
Bizi Takip Edin