Beykozlu Rizeliler Metin Külünk'ü ağırladı!

Beykoz Rizeliler Dernek üyeleri, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk'ü derneklerinde ağırladı.

Haydar Çelik başkanlığında Beykoz Rizeliler Dernek üyeleri, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk'ü derneklerinde ağırladı. Toplantı'nın özel

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Rizeliler Dernek üyeleri, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ü derneklerinde ağırladı.

Haydar Çelik başkanlığında Beykoz Rizeliler Dernek üyeleri, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ü derneklerinde ağırladı. Toplantı’nın özel ismi olan Milletvekili Metin Külünk’ün yanı sıra, Dernek Başkanı Haydar Çelik, dernek yönetimi ve üyeleri katıldı.

Metin Külünk, derneklerin insan dayanışmasında önemli bir bağ olduğunun altını çizdi. İstanbul’u tüm Türkiye’nin özeti olarak yorumlayan Külünk, ‘İyiki İstanbul var’ diyerek İstanbul’un akrabalık, komşuluk gibi duyguları güçlendirdiğini söyledi.

Çelik: Beykoz’da Rize’nin kültür elçiliğini yapıyoruz!

Beykoz Rizeliler Dernek Başkanı Haydar Çelik, dernek olarak amaçlarının Rizeliler Derneğini yaşatmak ve dostlukları pekiştirmek olduğunu belirtti. Rize’nin kültür, sosyal ve turizm elçiliğini Beykoz’da en iyi şekilde temsil etmek istediklerini kaydeden Çelik: “Rize’nin kültür elçiliğini yapmak durumundayız. Beykoz’da örf ve adetlerimizi gençlerimizle yaşatmak amacındayız. Yücel Çelikbilek ve Metin Külünk’e Beykoz’un mülkiyet sorununa gösterdikleri katkılarından ötürü teşekkür ediyorum. Fiyatlar konusunda da hassasiyet gösterdiler, vatandaşlarımızın yüksek beklentisi olmadı” dedi.

Külünk: İstanbul bir özet şehir!

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, dernekçiliğin İstanbul’da çok fazla yaygınlaştığı bilgisini verdi. İstanbul’u ‘özet şehir’ olarak değerlendiren Külünk, şu ifadelerde bulundu: “İstanbul, 81 ilin nüfusunun yaşadığı bir yerdir. Ama bu dernekler, bizim İstanbullu olduğumuzu unutturmamalı. İstanbul’a bazen çok haksızlık yapıyoruz. Doyduğumuz, tutunduğumuz bu şehir ama şehri anlamakta, şehrin bizi dönüştürmesine izin vermemek noktasında çok zorluyoruz. Şehir, kendi içine geleni dönüştürür. Ama biz şehri kendimizleştirmek istiyoruz. İstanbul gibi mega bir kentte yaşayan Anadolu değerleri anlamında son derece kıymetli. Ama bu kıymetlilik, birlikte bir İstanbul’a dönüşmeli.  Ne yaparsak yapalım, çocuklarımızın çocuklarının böyle bir dernek ihtiyacı duymayacak. Çünkü onlar burada doğdular, buralılar”. Siyasette de hemşericilik üzerinden ciddi bir alan açıldığını vurgulayan Külünk, bunun sınırlar içerisinde yapıldığı takdirde faydalı olacağını söyledi.

Külünk, sınır ötesine geçildiği zaman ise, tüm değerleri yok etme noktasına gelindiğinin altını çizerek: “Kendi ellerimizle tarihimizi yok ediyoruz. Oysaki, değerlerimizi korumalıyız, yaşatmalıyız. Şehir müzeleri kurarak, şehrimize özgü eşyaları yaşatabiliriz. Bu dernekler, büyük adam yetiştirmenin kapısı olmalı. Yani ağırlığımızı eğitime ve insana vermeliyiz. İstanbul olmasaydı Türkiye bölünürdü. Çünkü İstanbul komşuluk, akrabalık, camii, ortalık duygusunu güçlendirdi. Biz bu derneklerde nesil emniyetine yönelik adımlar atmalıyız” dedi ve genç nesillere sahip çıkılması gerektiği uyarısında bulundu.

Beykozlu Rizeliler Metin Külünk'ü ağırladı!
Bizi Takip Edin