Beykozlu şehitler kabirleri başında anıldı

Beykozlu şehitlerin kabirleri ziyaret edilerek tüm şehitlerimiz için mevlid-i şerif okutuldu.  

Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesinin birlikte düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Beykozlu şehitl

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykozlu şehitlerin kabirleri ziyaret edilerek tüm şehitlerimiz için mevlid-i şerif okutuldu.  

Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesinin birlikte düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Beykozlu şehitlerin kabirleri ziyaret edildi ve tüm şehitlerimiz için mevlid-i şerif okutuldu.  

15 Temmuz gecesi vatan için canını ortaya koyan, Beykozlu demokrasi şehidi Murat Akdemir Kandilli Mezarlığı’nda, Hasan Kaya ise Kavacık’taki kabri başında dualarla anıldı.

Şehit ziyaretlerine Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcıları Salim Öztürk, Mahmut Gülbasar, Eyüp Salih Elmas, Yakup Özbek, Taceddin Aksu, Manolya Demirören Tekin ve şehitlerin yakınları katıldı.

Şehitlerin mezarı başında Kur’an-ı Kerim okunarak başta 15 Temmuz şehitleri olmak üzere tüm şehitlerimize dualar edildi.

Başkan Yücel Çelikbilek: “Şehitlerimizin ruhları şad olsun’ 

Beykoz Belediye Başkan Yücel Çelikbilek ise: “Bugünkü birliğimizi, huzurumuzu ve beraberliğimizi o gün kahramanca meydanlara çıkan şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz.  İstiklal ve istikbalde tek düşüncesi vatan sevgisi olan Yüce Türk Milleti şerefine, namusuna ve bayrağına kasteden hainleri hiçbir zaman affetmeyecektir. Şehitlerimizin ruhları şad olsun.” dedi.

 Beykoz Merkez Camii’nde Kur’an ziyafeti

Beykoz Merkez Serbostani Mustafa Ağa Camii’nde ise Kur’an-ı Kerim ve mevlid-i şerif okundu, ilahiler söylendi. Merkez Camii İmam Hatibi Yusuf Aydınlı, Beykoz Belediye Başkan Danışmanları Muhammet Küçükkonuklar ve Zeki Durmuş, Beykoz Müftü Vekili ve vaizi Hilmi Tezcan’ın okuduğu Kur’an-ı Kerimle, ülkemizin birliği, bütünlüğü ve selameti için dualar edildi. Programda Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifalar diledi. Ardından Beykoz Belediyesi tarafından vatandaşlara etli pilav ayran tatlı ikramı yapıldı.

Beykozlu şehitler kabirleri başında anıldı
Bizi Takip Edin