Beykozlu Sivaslılar, dayanışma yemeğinde buluştu…

Beykoz Sivaslılar Derneği, dayanışma yemeği düzenleyerek Beykoz'da yaşayan Sivaslıları bir araya getirdi.

Beykoz Sivaslılar Derneği, dayanışma yemeği düzenleyerek Beykoz'da yaşayan Sivaslıları bir araya getirdi.

Beykoz Sivaslılar Dernek Başkanı Öz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Sivaslılar Derneği, dayanışma yemeği düzenleyerek Beykoz’da yaşayan Sivaslıları bir araya getirdi.

Beykoz Sivaslılar Derneği, dayanışma yemeği düzenleyerek Beykoz’da yaşayan Sivaslıları bir araya getirdi.

Beykoz Sivaslılar Dernek Başkanı Özer Güneş’in öncülüğünde İBB Beykoz Sosyal Koru Tesisleri’nde düzenlenen dayanışma yemeğine; Kaymakam Süleyman Erdoğan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Muharrem Kaşıtoğlu ve Salim Öztürk, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam, AK Parti Belediye Meclis Üyeleri Emine Ünlü ve Gül Biçer, MHP Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu, STK Temsilcileri, muhtarlar ve dernek üyeleri katıldı.

Sivas’ın kanalı olan Vizyon 58’in yaptığı yayın ile gecenin etkinlikleri misafirlere sunuldu. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz adına durulan saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile program açıldı.

Gecede, yöresel kıyafet giyen kişiler tarafından konuklara Sivas’ın tatlısı ayrı ayrı ikram edildi. Yemeğin düzenlendiği mekanın girişine Sivas’a özgü unsurların konulması ise gecenin dikkat çeken detaylarından biri oldu.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Dernek Başkanı Özer Güneş, ‘Bizim görevimiz Beykoz Sivaslılar Derneği olarak yöresel, kültürel etkinlikler ve hemşerilerimizin sıkıntı ve sorunları ile ilgili çalışmalar dışında önceliğimiz, yaşadığımız Beykoz ilçemizin sorunları ve çözümleri ile alakalı insiyatif alarak üyelerimizi ve Beykozlu hemşerilerimizi bilgilendirmek için faaliyetler yapmaktır.  Biz Sivaslıyız ama herşeyden önce Beykozluyuz! Beykoz’a hizmet etmeyi kendime borç biliyorum’ şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz’un, Anadolu’nun her bir yerinden gelen vatandaşı ağırladığını ifade etti. Belediye olarak STK’lara önem ve destek verdiklerini belirten Başkan Çelikbilek, gecede geleneksel kıyafetlerin giyinilmesini ayrıca çok beğendiğini ve buna bağlı olarak kültürlerin yaşatılması gerektiğine vurgu yaptı.

Geceye biraz daha geç katılan Kaymakam Süleyman Erdoğan ise konuşmasında birlik ve beraberliğe dikkat çekti. Kaymakamlık olarak STK’ların emrinde olduklarını ifade eden Kaymakam Erdoğan; ‘Hep beraber hemşerilerimize sahip çıkalım. Belediye ve Kaymakamlık olarak göremediğimiz yoksul insanlara sahip çıkalım. Bizim gözümüz, kulağımız olun. Gençlerimize ve çocuklarımıza da aynı şekilde sahip çıkalım, koruyalım. Beykoz kalkışa hazır uçak gibi. Beykoz’u yarınlara beraber taşımalıyız’ dedi.

Konuşmaların sonrasında dernek yönetimi tarafıdan hem Kaymakam Erdoğan’a hem Başkan Çelikbilek’e derneğe olan katkılarından ve desteklerinden ötürü teşekkür çiçeği takdim edildi.

Gece, Sivas’ın sanatçıları Ali Kızıltuğ ve Hüseyin Yıldırım’ın sahne bulmasıyla devam etti.

Beykozlu Sivaslılar, dayanışma yemeğinde buluştu…
Bizi Takip Edin