Beykozlu sporcu Berranur Çiftçi Türkiye 2'incisi oldu

Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübünün milli sporcularından Berranur Çiftçi kilosunda Türkiye ikincisi oldu.

Antalya'da yapılan Genç Kızlar Türkiye Teakwondo Şampiyonasında Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübünün Milli Sporcular

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübünün milli sporcularından Berranur Çiftçi kilosunda Türkiye ikincisi oldu.

Antalya’da yapılan Genç Kızlar Türkiye Teakwondo Şampiyonasında Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübünün Milli Sporcularından Berranur Çiftçi kilosunda Türkiye ikincisi oldu.

10-14 Tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşen Türkiye Şampiyonasını Milli Takımlar Antrenörleri de yakından takip etti.  Beykoz Belediyespor Kulübünde yetişen ve kariyerini her geçen sene bir üste çıkaran Berranut Çiftçi çıkmış olduğu tatemide 5 galibiyetin ardından Final Karşılaşması oynamaya hak kazandı. Dişli rakibi karşısında son 20 saniyeye başa baş giren sporcumuz, rakibinin hamlesi ile aldığı puana karşılık veremeyince Türkiye 2’incisi oldu.

Bu güne değin değişik Yaş Kategorilerinde İstanbul, Marmara Bölge, Türkiye şampiyonlukları bulunan Beykoz’un gururu olan sporcumuz hedef basamaklarını ağır-ağır çıkmaya devam etti.

Antalya’daki Türkiye Şampiyonasında ilk maçını İstanbul Bölgesinden rakibi ile yapan Berranur Çiftçi aldığı galibiyet sonrasında Eskişehir Temsilcisi rakibini de geçtikten sonra bu kez Kocaeli Bölgesinden rakibi ile tatemiye çıktı. Güzel bir müsabakanın ardından galibiyetle ayrılan yetenekli sporcumuzu 4.maçında oldukça tecrübeli bir rakibi bekliyordu. Yıldızlar Dünya 3. unvanına sahip Samsun Bölgesi temsilcisi rakibini de saf dışı bırakan Çiftçi, bir üst turda bir kez daha bir Kocaeli Bölgesi sporcu ile karşılaşıp müsabakasından galibiyet ile ayrılınca finale kaldı.

Finalde Mersinli, ancak Ankara Büyükşehir Belediyespor Kulübünde sporculuk yaşantısı devam eden kilosunda Türkiye Şampiyonluğu bulunan ve Genç Milli Takım sporcusu rakibi ile başa baş bir müsabaka çıkaran genç yıldızımız son 20 saniye kala tecrübeli rakibi karşısında sayı getiren vuruşlara engel olamayınca, müsabakadan mağlup ayrılıp ilk kez çıktığı Gençler Kategorisine Türkiye İkinciliği unvanı ile başlamış oldu.

Beykoz Belediyespor Kulübünün Milli Antrenörü Osman Günaçtı Hocanın Türk Taekwondosuna armağan ettiği Berranur Çifçi müsabakanın ardından kaçan şampiyonluk nedeni ile üzgün idi. Gençler kategorisindeki ilk yılından ikincilik ile ayrılan Çiftçi, önümüzdeki sene bir kez daha çıkacağı Gençler Kategorisinde de altın madalya alacağını fazlası ile göstermiş oldu.

Beykoz Belediyespor Taekwondo Antrenörü Osman Günaçtı Antalya’daki Şampiyonanın ardından yaptığı açıklamada, ‘Berranur Çiftçi Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübünden Türk Taekwondosuna kazandırdığımız son derece başarılı bir sporcumuz. Kişisel gelişimine bakıldığında bileğinin gücü, alnın teri ile tek tek başarı çıtasını yükselttiğini görmek mümkün. Antalya’daki Türkiye Şampiyonasında ilk kez Gençler Kategorisinde mücadele edecek olmanın heyecanı büyüktü. Final müsabakasına kadar müthiş karşılaşmalar çıkardı. Finaldeki rakibi bu sene gençler kategorisinde ikinci sezonu olan sporcu idi. Tatamiye çıktığı anda heyecanını yenen sporcumuz, tecrübeli rakibinin hamlelerine karşılık vermeyince Gençlerdeki ilk şampiyonasından ikincilikle ayrıldı. Bu başarıyı Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Başkanlığına seçilen Beykoz Belediye Başkan Yardımcımız Salim Öztürk’e hediye etmek istiyoruz. Kendi başkanlık dönemindeki ilk madalyamızı da almış olduk.’ diye konuştu.

Kariyerinde bir başka evreye Gençler kategorisi ile geçen Berranur Çiftçi ise yaptığı açıklamada, ‘Benim bu günlere gelmemde büyük emekleri olan değerli Osman Hocama çok teşekkür ediyorum. Bünyesinde bulunmaktan mutlu olduğum Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübüme bir madalya daha kazandırdığım için mutluyum. Final müsabakasında çok istememe karşın son derece tecrübeli bir rakip ile mücadeleye çıktım. Bu sene kısmet değilmiş seneye Gençler Kategorisinde de Şampiyonluğa ulaşıp, her yaş kategorisinde yakaladığım Türkiye Şampiyonluklarıma ilavede bulunma niyetindeyim.’ şeklinde konuştu.

Berranur Çiftçi kilosunda ilk iki sırada yer alan sporcuların seçildiği Milli Takıma bu kez Gençler Kategorisinde de dahil olmuş oldu. Çiftçi, Turkish Open Şampiyonasında Milli takım adına mücadele etmeye hak kazandı.

Beykozlu sporcu Berranur Çiftçi Türkiye 2'incisi oldu
Bizi Takip Edin