Beykozlu Trabzonlular iftar sofrasında buluştu

Beykoz Trabzonlular Derneği ve Çavuşbaşı Trabzonlular Derneği'nin birlikte düzenledikleri iftar yemeği toplumun farklı kesimlerini bir araya getirdi.

Beykoz Trabzonlular Derneği ve Çavuşbaşı Trabzonlular Derneği'nin birlikte organize ettiği geleneksel

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Trabzonlular Derneği ve Çavuşbaşı Trabzonlular Derneği’nin birlikte düzenledikleri iftar yemeği toplumun farklı kesimlerini bir araya getirdi.

Beykoz Trabzonlular Derneği ve Çavuşbaşı Trabzonlular Derneği’nin birlikte organize ettiği geleneksel iftar yemeğine katılım oldukça yoğun olurken toplumun farklı kesimlerinden isimler de iftar sofrasında bir araya geldi.

Çavuşbaşı Ayşe Sultan Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen iftar yemeğine; AK Parti İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır, CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Aydın, Cumhuriyet Savcısı Turgut Çakır, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, AK Parti Kurucu İlçe Başkanı Dr. Ahmet Hulusi Batu, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ve Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu ile mahalle muhtarları, STK temsilcileri ve dernek üyeleri katıldı.

Beykoz Trabzonlular Derneği Başkanı Prof. Dr. İsmail Yüksek ve Çavuşbaşı Trabzonlular Derneği Başkanı Sami Şahin’in konuklarını kapıda karşıladığı iftar yemeği Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. İftar, ezan okunması ve oruçların açılmasının ardından yapılan yemek duası ile sona erdi.

Prof. Dr. İsmail Yüksek: Her kesimden insanı bir araya getirdik

Beykoz Trabzonlular Derneği Başkanı Prof. Dr. İsmail Yüksek iftar sonrası yapmış olduğu konuşmasında, Çavuşbaşı Trabzonlular Derneği ile ortaklaşa düzenlemiş oldukları iftar yemeğinde konuklarını ağırlamaktan şeref duyduklarını ifade ederek şunları söyledi; “Değerli hemşerilerim ramazan ayının ortasına geldiğimiz şu günlerde yapmış olduğumuz ibadetleri yüce Rabbim kabul buyursun. Dünyanın birçok yerinde bu nimetlere ulaşamayan, sıkıntı içerisinde, mağdur olduğu ve bizlerinde onların bu duygularını karşısında imtihan olduğumuz bir süreçten geçiyoruz. Allah’a şükürler olsun ki bu güzel ortamı bize bağışladı. Her kesimden insanın bir araya geldiği ve konuşabildiği ender zamanlardan biridir ramazan ayı. Ramazan sofralarında siyasi fikirler yok olur; kardeşlik, birlik beraberlik sükûn olur. Birlikte düzenlediğimiz bu iftarda da birçok kesimden insanlar bir araya geldi. İftar soframıza katılarak bizleri onurlandıran değerli büyüklerimize şimdiden teşekkür ediyorum. Beykoz Trabzonlular Derneği olarak bundan sonraki iftar programımızda da tekrar sizlerle olmayı ümit ediyoruz. Bu iftar sofrasının düzenlenmesinde katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum

Ahmet Katırcı: Hemşeri dernekleri hem şanslı hem şansız

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’da yapmış olduğu konuşmasında, 9 yaşından beri Trabzonlu olduğunu ve ilk görev yerinin de Çaykara ilçesi olduğunu belirterek başladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Beykoz hemşeri dernekleri kendi açısından çok şanslı, bizim tarafımızdan çok şansız. Çok şanslılar çünkü sayıları ve temsilcilikleri bir hayli fazla. Bizim açımızdan çok şansız; bizler yetişemiyoruz. Hangi dernek nerede, hangi iftarda, ne toplantılarına ne de kongrelerine yetişebiliyoruz. Özellikle Karadenizli olunca haliyle pır pır insanlar. Beykoz hemşeri dernekleri çok faal bir şekilde çalışıyorlar. Beykoz Trabzonlular Derneği de çok yeni olmasına rağmen, çok kısa zamanda böyle aktif hale geldiler. İsmail Yüksek hocama huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum, hayırlı akşamlarınız olsun.”

Beykozlu Trabzonlular iftar sofrasında buluştu
Bizi Takip Edin