Beykozlu Trabzonlular yeni lokaline kavuştu

Beykoz Trabzonlular Derneği'nin yeni lokal açılışı yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Beykoz'da 2015 yılında kurulan Beykoz Trabzonlular Derneği'nin, hemşerilerine daha iyi hizmet vermek için yapımını tamamladığı yeni lokal, siyaset, iş dünyası, bürokr

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Trabzonlular Derneği’nin yeni lokal açılışı yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Beykoz’da 2015 yılında kurulan Beykoz Trabzonlular Derneği’nin, hemşerilerine daha iyi hizmet vermek için yapımını tamamladığı yeni lokal, siyaset, iş dünyası, bürokrat, ve çok sayıda davetlinin katılımıyla açıldı.

Kavacık Mahallesi Özgür Caddesi Remzi Özel İş Merkezi’nde hizmet verecek derneğin lokalin açılışına; CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Trabzonspor eski başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Beykoz Trabzonlular Dernek Başkanı Prof. Dr. İsmail Yüksek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, Trabzonspor Genel Sekreteri Gençağa Meriç, Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Bülbül, Beykoz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Bülent Küçük, Beykoz eski Belediye Başkanı Muharrem Ergül, İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Hanefi Dilmaç, Trabzonlu İşadamları ve Bürokratları Derneği Başkanı Orhan Akçay, belediye başkan yardımcıları Salim Öztürk ve Yakup Özbek ile meclis üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri ve dernek üyeleri katıldı.

Prof. Dr. İsmail Yüksek: Beykoz bizim ikinci vatanımız oldu

Halkoyunları gösterisi ile başlayan programın açılış konuşmasını Beykoz Trabzonlular Dernek Başkanı Prof. Dr. İsmail Yüksek yaptı. Trabzonlu olmanın hatta Karadeniz coğrafyasının bir insanı olmanın bir şükür olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Yüksek; “Sevgi, saygı, bölüşmek, vatan sevgisi bunların tamamı bu bölgede yaşayan insanların özellikleridir. Beykoz bizim ikinci vatanımız oldu. Trabzon’un bütün özelliklerini taşıyan komşuluk ilişkileri ve doğası ile Beykoz bizim Trabzon hasretimizi  engelledi. Beykoz’da farklı yörelerden birçok insanla beraber olduk. Bu ülkenin özlediği tablo da bu. STK’lar ülkenin demokrasisinin bir ifadesidir.  Dernekler ne kadar aralarında iş birliği yaparlarsa bu ülkeye o kadar katkı sağlarlar. Biz de bu düşünceyle derneğimizi kurduk. Hedefimiz yeni açılan lokalimizde Medipol Üniversitesi’nin gençlerini bir araya getirmek.“ diyerek birlik beraberlik içerisinde bu ülke için Beykoz için dertlenilmesi gerektiği söyledi.

Yücel Çelikbilek: Kimse bize boyun eğdiremez

Konuşmasına hayırlı olsun dilekleriyle başlayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de şunları söyledi; “Dünyaya yön vermeye devam edeceğiz. Yön vermeye başlatıldığımızı hissettikleri için ayranları kabarmaya başladı. Bu ülke en zor zamanda dahi diz çökmedi. Kimse bize boyun eğdiremez. Aynı şekilde Trabzonspor’a da kimse diz çöktüremez. Bir Beşiktaşlı olarak oraya antrenörümüzü gönderdik. İnşallah Trabzon’u ayağa kaldıracaktır. Herkes kendi toprağı ile gurur duymalıdır. Bu ülkenin geleceği için söz söyleyen, değer katan, gayret eden kim varsa başımızın üstünde yeri vardır.”

Ahmet Katırcı: Trabzonsporlu olmaktan hep gurur duydum

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ise konuşmasında “Bugün gerçekleştirilen açılışta üç kaymakamımız var. Ama bir istisnası var ikisi Trabzonlu ben ise Trabzonsporluyum. Biz 1975 -76 senesinin Trabzonspor fırtınasına kapılanlardanız. Biz Özkan Sümer’in yönettiği Şenolların, Necatilerin, İskenderlerin, Necmilerin, Hüseyin, Sametlerin kadrolarının Trabzonsporlusuyuz. Öyle çakma Trabzonsporlu değiliz. Bana hep sorarlar Niğde nere Trabzon nere diye. Galatarasaylı olursunuz, Fenerli olursunuz ama Niğde nere İstanbul nere diye sormazsınız. Ben Trabzonsporlu olmaktan hep gurur duydum. Trabzon’un Çaykara ilçesinde de çalışmak kısmet oldu.  STK bizim için önemli bir kuvvet. Karadeniz insanı sert ama mert, sinirli ama sevgi dolu insanlarına yakışan hizmet anlayışı ile çalışacaklarından hiç şüphem yok.” diyerek tek millet, tek devlet, tek bayrak vurgusu yaptı.

Akif Hamzaçebi: Beykoz’u ve Beykozluları çok seviyorum

Açılış programında son söz CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi’ye verildi. Beykoz’a olan sevgisini dile getirerek konuşmasına başlayan Hamzaçebi şunları söyledi; Beykoz’un en güzel özelliği, ülkenin neresinden olursa olsun buraya geldiği andan itibaren Beykozlu oluyor. Bizim üst kimliğimiz Beykozluluk. Sizlerin Beykozlu olması çok kolay, önemli olan benim gibi Beykoz’da doğmayıp, Beykoz’a yerleşmemiş olanların Beykoz’u sevmesidir. Ben Beykoz’u ve Beykozluları çok seviyorum. Buraya geldiğim anda kendi evimde gibiyim. Bu ülkede barış içinde, huzur içinde yaşayacağız. Bazı sorunlarımız var tabiki ama hepsini aşacağız. Bu memleketin bir insanı olarak söylüyorum bu ülke çok güzel günler yaşayacaktır. “

Yapılan konuşmaların ardından lokalin açılışı gerçekleştirildi. Açılış sonrası dernek lokalini gezen misafirlere lahana çorbası, sarma ve mısır ekmeği ikram edildi. Program kemençe eşliğinde söylenen şarkılar ve çekilen horonlar ile sona erdi. 

Beykozlu Trabzonlular yeni lokaline kavuştu
Bizi Takip Edin