Beykozlu yiğit düştüğü yerden kalktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Antalya Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. İsmail Yüksek'i atadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Antalya Üniversitesi Rektörlüğüne Beykoz Trabzonlular Dernek Başkanı Prof.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Antalya Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. İsmail Yüksek’i atadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Antalya Üniversitesi Rektörlüğüne Beykoz Trabzonlular Dernek Başkanı Prof. Dr. İsmail Yüksek’i atadı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamada, Erdoğan’ın, Uluslararası Antalya Üniversitesi Rektörlüğüne, Anayasa’nın 130’uncu ve 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 13’üncü maddeleri uyarınca mütevelli heyetinin teklifi ve Yükseköğretim Kurulu’nun olumlu görüşü üzerine, Prof. Dr. İsmail Yüksek’i atadığı bildirildi.

Prof. Dr. İsmail Yüksek, Temmuz ayında Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü iken YÖK tarafından yürütülen bazı soruşturmaların selameti  açısından açığa alınmıştı. O dönemde FETÖ damgası vurularak birçok kesimin sırt çevirdiği Prof. Dr. Yüksek gazetemize yapmış olduğu açıklamada; “Bir algı operasyonu var. Maalesef iftira ve yalan ile kahraman olmak isteyenler var. Terse dönecek inşallah. Biz devletimizi seviyoruz. Vatan hainleriyle hiç bir zaman işimiz olmadı olmayacakta. Ülkemiz sıkıntılı bir süreç içerisinde. Biz bu kadar yıldır kimsenin sorumluluk almadığı bir dönemde bu mücadeleyi hep verdik.  Bekleyip görelim. Allah’ın hesabı herşeyin üzerindedir.” ifadelerini kullanmıştı.

Beykozlu yiğit düştüğü yerden kalktı
Bizi Takip Edin