Beykozlular bu geceyi unutamayacak!

Beykoz Halk Eğitim Merkezi ve Beykozlu Artvinliler Derneği, hafızlardan kolay silinmeyecek bir halk oyunu gösterisine daha hazırlanıyor…

Beykoz Halk Eğitim Merkezi ve Beykozlu Artvinliler Derneği, 5 Haziran Cuma günü sergilenecek muhteşem…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Halk Eğitim Merkezi ve Beykozlu Artvinliler Derneği, hafızlardan kolay silinmeyecek bir halk oyunu gösterisine daha hazırlanıyor…

Beykoz Halk Eğitim Merkezi ve Beykozlu Artvinliler Derneği, 5 Haziran Cuma günü sergilenecek muhteşem bir halk oyunu gösterisine hazırlanıyor. Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi sahnesinde gerçekleşecek olan gece de birbirinden özel yöresel halk oyunları Beykozluların beğenisine sunulacak.

Türk kültürünün kuşkusuz yaşatılmasının en büyük faktörlerinden biri olan halk oyunları, bu kez de İlçe Halk Eğitim Merkezi ve Beykozlu Artvinliler Derneği’nin işbirliği ile ortaya çıkacak.

Boğaziçi İmam Hatip Lisesi’nin spor salonunda 6-7 aydır çalışmalarına dolu dizgin devam eden ekip, eğitmenleri Ersel Seltaş ve Ali Tosun koordinatörlüğünde Beykozluları kültür yolculuğuna çıkaracak.

Trabzon, Artvin, Kırklareli, Gaziantep, Kafkas ve 3 tane farklı folklorik dansın sergileneceği gecede, yörelerin sinevizyon gösterisi de katılımcılara sunulacak. Yaklaşık 100 dansçı, emeklerini  ortaya koyacak.

Beykoz Güncel Haberi, gece öncesi çalışmalarına davet eden ekip, sıcak ve samimi aile ortamını bizlere gösterdi. Keyifli, eğlenceli ve bir o kadar da disipli çalışan ekip, zamanlarından vedakarlık yaparak haftanın 2 gününü Cuma gecesi sergilenecek olan halk oyunu gösterisine ayırmış durumda…

Ersel Uğraş – Ali Tosun: Büyük bir heyecan içerisindeyiz!

Beykozluların hafızalarında yer edicek olan muhteşem gecenin emektarları Ersel Seltaş, kendisini bizlere şöyle anlattı: “İlkokul öğretmenimin köy düğününe gelipte beni görmesi, 23 Nisan’da kendi sınıfımı çalıştırmamı istemesiyle başladı. Yani birinci sınıftayken, 7 yaşında bu işe yüreğimi verdim. Öğretmenimiz yanımızda duruyordu ve ben arkadaşlarıma oyunları öğretiyordum. 99’a kadar değişik yerlerde oynadım. 99’da İTÜ Konservatuar bölümünü kazandım. Daha sonra kadrolu olarak Halk Eğitim Merkezlerinde göreve başladım. Çoğu bizim eski öğrencilerimiz. Nasıl bir atmosferin olduğunu biliyorlar ve o disiplinle çalışıyoruz. Mekanın küçük olmasına rağmen coşkulu ve kalabalık bir gece oluyor. Çalışmalarımız yoğunlaştı, büyük bir heyecan içerisindeyiz”.

Eğitmen Ali Tosun da, Ersel Hocanın söylediklerine aynen katılarak; “Ben o kadar erken başladım, bu işe. Lise 1. sınıftayken ben işle bağımı kurdum. 2006 senesinde Gaziantep Üniversitesi Konservatuar bölümünü bitirdim. Beykoz’a hizmet etmeye çalışıyoruz. Büyük bir heyecanla o geceyi sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Beykozlu Artvinliler Dernek Başkanı Mehmet Uzun ise, duygularını şu cümlelerle ifade etti: “Mutfak bölümünde değerli hocalarımız çalışma yaparken, üst bölümde Halk Eğitim Müdürümüz Mustafa Mamur’un, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Kazım Bozbay’ın çok büyük katkıları var. İmam Hatip Müdürü Osman Altan’ın bu salonu bize tahsis etmesinde çok büyük destekleri var. Dernek olarak bizde kendimizi takımın bir parçası olarak görüyoruz. Maddi ve manevi destek olmaya çalışıyoruz. Bunlar kolay işler değil…Emek vererek, 5 Haziran’a hazırlanıyoruz. Beykozlular bunu beklesin ve orada olsunlar. Orada olmazlarsa kaçıracakları çok şey var demektir”.

Tüm Beykozlular 5 Haziran Cuma günü saat 19.00’da Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde yerlerini mutlaka almalı…

Haber: Burcu Çelik

Beykozlular bu geceyi unutamayacak!
Bizi Takip Edin