Beykozlular Cumhuriyet için yağmurla yürüdü

Beykoz'da Cumhuriyet coşkusu, ilçenin tüm siyasi partilerini, STK'larını ve 7'den 70'e tüm Beykozluları biraraya getirdi.

Cumhuriyet Bayramı gururu tüm yurtta düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanırken, Beykoz'da Cumhuriyet coşkusu, ilçenin tüm siya

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da Cumhuriyet coşkusu, ilçenin tüm siyasi partilerini, STK’larını ve 7’den 70’e tüm Beykozluları biraraya getirdi.

Cumhuriyet Bayramı gururu tüm yurtta düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanırken, Beykoz’da Cumhuriyet coşkusu, ilçenin tüm siyasi partilerini, STK’larını ve 7’den 70’e tüm Beykozluları biraraya getiren ‘Beykoz Sivil İnsiyatif’ platformu tarafından Beykoz Meydanı’ndan Beykoz Belediye Meydanı’na yapılan ‘Fener Alayı Yürüyüşü’ ile taçlandı.

Toplumun farklı kesimlerinden yüzlerce insanı biraraya getiren ‘Beykoz Sivil İnsiyatif’ platformu tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Fener Alayı Yürüyüşü, Beykozluların tek ses ve tek yürek olduğu bir şölene dönüştü.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan, MHP İlçe Başkanı Akif Taşdemir ve diğer siyasi parti temsilcilerinin hazır bulunduğu yürüyüş ellerinde Türk Bayrakları, ‘Cumhuriyet Hepimizin‘ yazılı dövizler ve Fener Alayları ile yürüyen siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşların yoğun katılımıyla yapıldı.

Beykoz Meydanı’ndan başlayan yürüyüş Beykoz Belediye Meydanı’nda son buldu. Burada toplanan Beykozlular, Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz ile dün Karaman’da meydana gelen maden kazasında vefat eden madencilerimiz için saygı duruşunda bulundu. İstiklal Marşı’nı hep bir ağızdan okuyan Beykozlular, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Törende organizasyon komitesi adına söz alan TOFD (Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği) Beykoz Şubesi Başkanı Saniye Efe, birlik mesajları verdiği konuşmasında, bu ülkenin ve Cumhuriyetin hepimizin iradesi ve emeğiyle daha güzel yarınlara taşınacağını ifade etti.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de katılımcıların hepsini kutladığı konuşmasında, yüce milletimizi ve büyük ülkemizi bu birlik ve kenetlenme çerçevesinde çok daha kuvvetli ve kudretli bir geleceğin beklediğini vurguladı. Bu akşamki yürüyüşte gördüğü manzara karşında oldukça duygulandığını belirten Başkan Yücel Çelikbilek, değerlerine bağlı, zorluklar ve yokluklar karşısında perçinleşmiş bir gelenekten geldiğimizi, hepimizin bunların verdiği inanç ve imanla Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatmayı ve yükseltmeyi hedefleyen bireyler olduğumuzun altını çizdi. Konuşmasının sonunda bu ülkeyi seven her bireyin Cumhuriyetin ve vatanın yılmaz savunucusu olduğunu hatırlatan Başkan Çelikbilek, tüm Türkiye’yi ve dünyayı Beykoz’dan yükselen kardeşlik sesi ve duygusunun kuşatmasını temenni etti. 

Beykoz Vakfı ve Akbaba Mahallesi cumhuriyetimizin 91.yılını gurur ve sevinçle kutladı!

Beykoz’un her yerini Cumhuriyetin 91.yıl coşkusu sardı. Sivil Toplum Örgütlerinin ve siyasi partilerin sivil inisiyatifi ile birlikte olan ‘fener alayı’ etkinliğinin olduğu saatlerde Beykoz Vakfı ve Akbaba Mahallesi de kendilerine göre ayrıca bir kutlama yaptı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet yönetimi ilan etmesi anısına her yıl düzenlenen ve gururla kutlanan Cumhuriyet Bayramı coşkusu, Türkiye’yi sarmasının yanında Beykoz’u da sardı.

Beykoz’un her mahallesinde ve sokağında bu gururlu coşkuyu görmek mümkündü. Meşaleler yakarak ve ağızlarda Onuncu Yıl Marşı ile yağmur, soğuk dinlemeden herkes bu anlamlı güne bir yerlerden eşlik etti. Kimi evlerinin pencerelerinden, kimi iş yerlerinden, kimiyse konvoyla….

Beykoz Vakfı, kendi binasının önünde vakıf üyeleri, veliler ve öğrenciler ile meşale yakarak ellerinde Türk bayraklarıyla Onuncu Yıl Marşı’nı hep bir ağızdan söyledi. 29 Ekim etkinliği, daha sonra vakıf içerisinde dans gösterileri ile devam etti.

Akbaba Mahallesi’de her yıl düzenlediği 29 Ekim kutlamasını bu yıl da gerçekleştirerek, ilk önce Akbaba’da yer alan bir restoranda Atatürk’ün bilinmeyen yönleri ve Cumhuriyeti anlatan sunum ile mahalle sakinlerini bilgilendirdi. Daha sonra bir araya gelen Akbabalılar, büyük bir kalabalıkla Beykoz Meydanı’na yürüyüş gerçekleştirdi. Aynı coşkuyu ve gurur bu kalabalıkta da hakimdi.

Beykozlular Cumhuriyet için yağmurla yürüdü
Bizi Takip Edin