Beykozlular yeteneklerini keşfetti!

Beykoz Belediyesi’nin yeteneklerini geliştirmek isteyen ilçe sakinlerine yönelik açtığı kültür-sanat ve eğitim kursları büyük ilgi görüyor.

Beykoz Belediyesi’nin yeteneklerini geliştirmek isteyen ilçe sakinlerine rehberlik etmek, öğrencile

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi’nin yeteneklerini geliştirmek isteyen ilçe sakinlerine yönelik açtığı kültür-sanat ve eğitim kursları büyük ilgi görüyor.

Beykoz Belediyesi’nin yeteneklerini geliştirmek isteyen ilçe sakinlerine rehberlik etmek, öğrencilere derslerinde takviye sağlamak üzere açtığı kültür-sanat ve eğitim kursları büyük ilgi görüyor.Beykoz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi, Kavacık Hizmet Binası ve Tokatköy Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi olmak üzere 3 merkezde devam eden kurslardan bugüne kadar 12 bin kişi ücretsiz yararlandı.

7’den 70’e kadar herkesin katılımına açık olan kurslarda, halen 20 branşta alanında uzman hocalar eşliğinde eğitimler veriliyor ve ilçe sakinleri yeteneklerini hoş uğraşlar doğrultusunda geliştiriyor.

Kültür-sanat ve eğitim kursları; İngilizce, Matematik, Türkçe, Fen Bilgisi, Arapça, Tiyatro, Hızlı Okuma, Diksiyon, Gitar, Bağlama, Keman, İspanyolca, Ney, Osmanlıca, Kaligrafi, Fotoğrafçılık, Genel Muhasebe, Kimya, Coğrafya ve Biyoloji olmak üzere 20 farklı seçenek sunuyor.

Bu branşlara yeni dönemde Rusça, Fransızca, Almanca ve Kemençe de ilave edilecek.

Hafta içi öğrencilere yönelik takviye derslerin verildiği kurs merkezlerinde özellikle hafta sonları büyük hareketlilik yaşanıyor. Zira Beykozlulara hayallerinin peşinden gitme ve yeteneklerini geliştirme fırsatı sunan kurslara ilgi büyük.

Beykoz Belediyesi’nin sağladığı imkândan dolayı memnuniyetlerini dile getirenler ilçe sakinleri teşekkür ederek şunları söylüyor:

Arzu Çelik/Arapça: Hocamız bizlerle çok güzel ilgileniyor. Belediyemize çok teşekkür ediyoruz. Böylesine eğitici bir kursu; özellikle biz ev hanımları çok güzel buluyoruz. Çünkü genellikle okul öğrencilerine yönelik gibi algılanan bu kurslara bizler de ev hanımı olarak, işlerimizi bitirip katıldığımız için daha planlı oluyoruz. Bu da bizi mutlu ediyor.

Esma Gölkaya/ Bağlama: Ailemde türkü söyleme, saz çalma geleneği var. Evde babam saz çalar mesela. Ben de kendimi geliştirmek aile içinde de olsa minik bir konser vermek için bu kursa katıldım.

Derya Savaş/ İspanyolca: İşim ile ilgili yabancı dile ihtiyacım olduğu için İspanyolca Kursunu seçtim. Bu kursa kızımla birlikte geliyorum. O’nunla dersleri tekrar ederken daha iyi öğreniyoruz; hem de birlikte vakit geçirmiş oluyoruz. Öğretmenimiz bizimle birebir ilgileniyor. Kendisinden çok memnunuz. Rusça gibi farklı dil kursları da açılabilir.

Mehmet Tenk/Arapça: Bu kursa Kuran-ı Kerim’i okurken manasını anlamak için geliyorum. Yaptığım ibadeti anlamlı kılmak bize huzur veriyor. Beykoz Belediyesi’ne bizlere böyle bir imkân sağladığı için teşekkür ediyorum.

Ebrar Yağmur Akpınarlı/Gitar: Öğretmenimizden çok memnunuz kendisi çok ilgili. Okulumdaki müzik kursuna da katılıyorum. Buraya da gitar öğrenmek için Kardeşim Ömer’le birlikte geliyoruz. Ailemiz de çok memnun. Bizi motive ediyorlar. Yaklaşık bir yıldır gitar eğitimi alıyorum, kendimce birkaç parça eser çalabildiğim için çok mutluyum.

Beykoz Belediyesi’nin kültür-sanat ve eğitim kursları için yeni dönem kayıtları, 15 Ocak-15 Şubat 2013 tarihleri arasında kültür merkezlerinde alınacak.

Bilgi İçin: 0 216 538 84 64-67

Beykozlular yeteneklerini keşfetti!
Bizi Takip Edin