Beykozlulara huzur gelecek!

‘Sağlıklı Birey, Mutlu Yuva ve Huzurlu Toplum Projesi' kapsamında Beykozlulara huzur gelecek…

Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi iş birliği ile düzenlenen İlçe Müftülüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün de katkı sağladığı…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

‘Sağlıklı Birey, Mutlu Yuva ve Huzurlu Toplum Projesi’ kapsamında Beykozlulara huzur gelecek…

Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi iş birliği ile düzenlenen İlçe Müftülüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de katkı sağladığı ‘Sağlıklı Birey, Mutlu Yuva ve Huzurlu Toplum Projesi’, Beykoz’da hayata geçiyor.

Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde proje hakkında bilgilendirmek ve basın aracılığı ile kamuoyuna projeyi tanıtmak amaçlı düzenlenen toplantıya; Kaymakam Süleyman Erdoğan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu, bazı mahalle muhtarları ve STK Temsilcileri katıldı.

Milli Eğitimden ve Müftülükten seçilen 25 kişilik ekip, her hafta belirlenen bir mahallenin ya bir kahvehanesinde ya bir dernek binasında mahalle sakinlerine huzuru ve sevgiyi sunum eşliğinde anlatacak.

Huzurlu bir toplumun oluşması için öncelikle bireyin sağlıklı olması gerektiği vurgulanan toplantıda; sevginin, hoşgörünün mutlu yuva ve huzurlu toplum oluşmasında kaçınılmaz iki büyük etken olduğu katılımcılara anlatıldı.

Proje hakkında düşüncelerini aktarmak üzere kürsüye çıkan Kaymakam Süleyman Erdoğan; projeyi bireysel ve toplumsal hayatta yaşanan sorunlara dikkat çekerek, geleceği kurtarmak adına yapılan tedbir amaçlı bir ürün olarak yorumladı.  Bu amaçla ilk önce bireyi ve onun sağlığını ele alacaklarını ifade eden Kaymakam Erdoğan; “Sağlıklı yaşam kurallarını bireye anlatmamız lazım. Huzur için ilk önce kişinin fiziksel ve psikolojik sağlığı çok önemli. Daha sonra da bireylerin oluşturduğu yuvaları ele alacağız. Sonra bu bireylerden, bu yuvalardan oluşan toplumda zaten huzurlu toplum olacak. Aile de barışıksa, toplumda barışık olacak” dedi. Kişiler arası iletişimde hoşgörünün ve anlayışın hakim olması gerektiğine de dikkat çeken Kaymakam Erdoğan, herkesi biraz daha karşı tarafa hoşgörülü olmaya davet etti.

Kaymakam Erdoğan’ın konuşmasının ardından İlçe Müftülüğü Beykoz Şube Müdürü Abdullah Güldalı, katılımcılara projenin ‘nasıl’ olacağına dair örnek bir sunum gerçekleştirdi.

Sonrasında ise, sunum için gerekli malzemeler olan laptop, projeksiyon, sunum perdesi ve ses sitemi malzemeleri Kaymakamlık ve Beykoz Belediyesi tarafından projeyi halka aktaracak olan ekibe dağıtıldı.

Projeyi halka anlatacak Müftülükten görevli kişiler:

İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Beykoz Şube Müdürü Abdullah Güldalı

İlçe Vaizi Hilmi Tezcan, Ayşenur Kapusuz ve Songül Dilaveroğlu

Bünyamin Akın, Hüseyin Avni Bıyık, Halit Öksüz, Muharrem Uzun, Seydi Aksoy, Mustafa Tuncer, Ali Aksoy ve Rıfat Kaya

Milli Eğitimden görevli kişiler:

Bayram Savaş, Bilal Habeş Açılan, Birol Beşikçi

Enes Zengin, Esat Burul, Harun Ayrı, Kadir Köklü

Mehmet Kirman, Sabri Ayaz, Şeyh Şamil Yılmaz, Yunus Durbak

Beykozlulara huzur gelecek!
Bizi Takip Edin