Beykoz'u lodos vurdu.. Çatılar uçtu.. Tekneler battı..

Beykoz'da şiddetli lodos bazı mahallelerde çatıları uçurdu,  kıyıda bağlı bulunan tekneleri batırdı.

İki gündür İstanbul'u etkisi altına alan şiddetli lodos ve yağmur, Beykoz'da da hayatı olumsuz etkiledi. Beykoz sahil kıyılarında lodos…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da şiddetli lodos bazı mahallelerde çatıları uçurdu,  kıyıda bağlı bulunan tekneleri batırdı.

İki gündür İstanbul’u etkisi altına alan şiddetli lodos ve yağmur, Beykoz’da da hayatı olumsuz etkiledi. Beykoz sahil kıyılarında lodos nedeniyle dalgaların sahile çarpmasıyla su seviyesi 3-4 metre yüksekliğe kadar çıktı. Hızı zaman zaman 75 kilometreyi bulan Beykoz’da lodos nedeniyle bazı evlerin çatısı uçarken, dalgalar nedeniyle iki tekne de parçalanarak battı.

Üç evin çatısı uçtu

Beykoz’da son 2 gün etkili olan ve hızı zaman zaman saatte 75 kilometreye ulaşan şiddetli lodos Beykoz’da yaşamı olumsuz etkiledi. Dün akşam saatlerinde yağmurla birlikte etkisini kaybeden lodosun ardından Beykoz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan hasar tespit çalışmalarında Tokatköy, Ortaçeşme ve Çiğdem mahallelerinde üç binanın çatısının uçtuğu öğrenildi.

İki tekne parçalanarak battı

Gün içinde etkisini arttıran kuvvetli fırtına, Beykoz Balıkçı Barınağı’nda teknesi bulunan vatandaşları da zor durumda bıraktı. Şiddetli lodos özellikle barınak girişindeki ve kıyıya bağlı tekneleri zor durumda bırakırken onlarca tekne zarar gördü. Bir yelkenli ile yedi metrelik bir teknenin dalgalar nedeniyle parçalanarak battığı, ölen ya da yaralanan kimsenin olmadığı öğrenildi.

Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi’nde destek

Yetkililerden alınan bilgi doğrultusunda lodostan zarar gören vatandaşların talep etmesi durumunda Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi tarafından gerekli desteğin sağlanacağı öğrenildi.

Beykoz'u lodos vurdu.. Çatılar uçtu.. Tekneler battı..
Bizi Takip Edin