Beykoz'u yöneten şipşakçılar!

Son günlerin modası fotoğrafçılık.  Allahtan akıllı telefonlar çıktı da meclis üyeleri rahatladı. Hem fotoğraf makinesi hem telefon taşıma derdi kalmadı.

Diyeceksiniz ne alakası var?

Hani akıllı telefonlar varya, resim çekiyor ses kaydı…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son günlerin modası fotoğrafçılık.  Allahtan akıllı telefonlar çıktı da meclis üyeleri rahatladı. Hem fotoğraf makinesi hem telefon taşıma derdi kalmadı.

Diyeceksiniz ne alakası var?

Hani akıllı telefonlar varya, resim çekiyor ses kaydı alıyor, video çekiyor; mübarek herkes çağa ayak uydurdu. Maşallah kimi görsem telefonunu açıyor bir fotoğraf, bir resim, bir video gösteriyor.
Herkes olmuş bir fotoğrafçı.  Nerdeyse kısa metrajlı film bile çekecekler mübarekler.

Şimdi konuya gelelim; kimi 2 metre çardak yapar belediye yıkmaya kalkar, kimi plaza yapar herkes bakar. Eline fotoğraf geçiren şantaj yapar.

Be meclis üyeleri Beykoz’un sorunları bitti de işiniz fotoğraf çekip şantaj yapmaya mı kaldı. Bu millet size fotoğraf çekmek için, şantaj yapmak için mi oy verdi?

Millet sizlere Beykoz’u yönetin derken, oy verirken; Beykoz’un sorunları, imarlarını, tapu sorunlarını çözün demedi mi be mübarekler?

Sizler nasıl bir zihniyete sahipsiniz?  

Kendi kişisel taleplerinizi yaptıramadığınızda  vatandaşın yaptığı duvarı çatıyı koz kullanmak mı?  

Milletin sorunlarını çözmek için oy istemediniz mi? 

Kapı kapı dolaşmadınız mı ?  

Oy dilenmediniz mi?  

Merak etmeyin sunun şurasında bir şey kalmadı, bir iki yıl sonra gelmeyecek misiniz? Kapımıza hangi yüzle gelip oy isteyeceksiniz, bu millet sizlere sormayacak mı? Halk “burada iki duvar örmeye kalktığımızda bizleri şikâyet ediyordunuz, birileri de sizin şikâyetlerinizi bahane gösterip izin vermiyordu” demeyecek mi?

Bu danışıklı dövüş mü? Kayıkçı kavgası yapıp bizleri mağdur ettiniz demeyecekler mi?

Sizlere bu sorular geldiğinde ne cevap vereceksiniz? Hangi yüzle çıkacaksınız bu milletin karşısına?

Be hey meclis üyeleri sizlere söylüyorum sizler Beykoz da meclis üyeliğine aday olurken Beykoz’un sorunlarını çözmeye gelmediniz mi?  

Şimdi soruyorum sizlere sizlerin tek derdi milletin yaptığı iki çatısı, tuğlası, penceresi  mi? Vatandaşın yaptığı iki duvar mı? Beykoz da doğup büyüyen yerlisine mi? Esnafına mı gariban vatandaşa mı gücünüz yetiyor?  

Yaptığı iki duvar gözünüze mi BATTI?

Bir taraftan plazalar, konutlar diğer tarafta da siteler yaptırılıyor. Onlara müsaade eden zihniyet, bir taraftan çatı katı, iki duvar yapacak  vatandaşımıza müsaade vermeyen yetkililer.
Peki, sizlere soruyorum; sizleri o koltuğa kim oturttu? Kim kimlerin sayesinde orda oturuyor? 
O cafcaflı araçlara biniyorsunuz ya, kimlerin sayesinde? Sekreterli o odalarda; döner koltuklarda oturuyorsunuz, ŞİMDİLİK ..! 

Bu millet bunların hesabını sormayacak mı sanıyorsunuz? Halka tepeden bakan idarecilere kısmen mükafat verilmiş olabilir ama herşey geçici unutmayın. Ölüm var, bunun öbür dünyada hesabı var.

Geçmiş dönemdeki bir takım meclis üyelerinin bu ve buna benzer olayları yaşatarak Beykoz’a ve Beykozluya verdiği zararları ortada. Bu dönemde de o isimleri aratmayacaksınız ANLAŞILAN!

Sadece halk için yüreğini ortaya koyanları, Beykoz için dertleriyle dertlenen meclis üyelerini tenzih ediyorum.

Ancak şunu bilin ki bir sonra ki yazımda isim isim deşifreleri yapacağım. Ak koyunda da kara koyunda çıksın ortaya.

Beykoz'u yöneten şipşakçılar!
Bizi Takip Edin