Beykoz’un 129 yıllık geleneği geleceğe taşınıyor!

Beykoz’un 129 yıllık geleneği olan Tarihi Kanlıca Yoğurdu’nun tanıtıldığı “6. Beykoz Kanlıca Yoğurt Festivali”nde 4 bin kâse pudra şekerli yoğurt dağıtıldı. Konser ve eğlencenin buluştuğu festivale vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterildi.  

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi tarafından, tarihi yüzyıllar öncesine dayanan Kanlıca Yoğurdu’nun değerini korumak, geniş kitlelere tanıtmak ve kültürünün gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla “6. Beykoz Kanlıca Yoğurt Festivali” düzenlendi.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın

Tarihi Meydanı’nda düzenlenen festivalde, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam, Kanlıca Mahalle Muhtarı Yusuf Kıroğlu, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve ilçe sakinleri katıldı.

6. Beykoz Kanlıca Yoğurt Festivali

TARİHİ KANLICA MEYDANI RENKLENDİ

Yoğun ilgi gösterilen festival, çocuklara özgü eğlencelerle başladı.

6. Beykoz Kanlıca Yoğurt Festivali

Aileleriyle, alana gelecek çocuklar hem ilçeye has yoğurttan yedi hem de illüzyon, vantrolog gösterileri ve çeşitli etkinliklerle eğlendi.

6. Beykoz Kanlıca Yoğurt Festivali

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın tarafından ilçe sakinlerine meşhur Kanlıca Yoğurdu ikram edildi.

Beykoz Kanlıca Yoğurt Festivali

Ziyaretçilerin yoğurda doyduğu etkinlikte, Karadeniz Müziği’nin başarılı temsilcisi Alamatra Grubu, hareketli ve sevilen parçalardan oluşan bir konser keyfi yaşattı.

6. Beykoz Kanlıca Yoğurt Festivali

Vatandaşlar şarkılar eşliğinde horon tepti.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın

“KÜLTÜRÜMÜZÜN YAŞATILMASINI İSTİYORUZ”

İlçe sakinlerine hitap eden Belediye Başkanı Murat Aydın, “Beykozlular olarak Kanlıcalılar olaran biz gerçekten muhteşem bir yerde yaşıyoruz. Dünyanın birçok yerinde Boğaz var İstanbul Boğaz’ı gibi yok. Diğer Boğazlarımızın kenarlarında çok fazla yerleşim yerleri yok. Bizim İstanbul Boğazı’mızın kenarlarında çok güzel yerleşim yerleri var. Kanlıca var. Kanlıca bir kültürün yaşandığı yer. Bugün Kanlıca’nın önemli kültürlerinden bir tanesi olan yoğurdu unutturmamak için bu festivali gerçekleştiriyoruz. İki tane markamız var. Ben ikisini de kutluyorum. Onlar büyüklerinin başlatmış olduğu yoldan devam ediyorlar. Kültürün yaşatılmasına katkı veriyorlar. Bu kültürümüzün burada yaşatılmasını istiyoruz. Bu güzel ve anlamlı günde bizleri yalnız bırakmadığınız için sizlere canı gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

6. Beykoz Kanlıca Yoğurt Festivali

.

.

Beykoz’un 129 yıllık geleneği geleceğe taşınıyor!
Bizi Takip Edin