Beykoz’un 130 yıllık geleneği geleceğe taşınıyor!

Beykoz’un 130 yıllık geleneği olan Tarihi Kanlıca Yoğurdu’nun tanıtıldığı “7. Beykoz Kanlıca Yoğurt Festivali”nde 5 bin kâse pudra şekerli yoğurt dağıtıldı. Konser ve eğlencenin buluştuğu festivale vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterildi.

Beykoz’un 130 yıllık geleneği geleceğe taşınıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi tarafından tarihi yüzyıllar öncesine dayanan Kanlıca Yoğurdu’nun değerini korumak, geniş kitlelere tanıtmak ve kültürünün gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla “7. Beykoz Kanlıca Yoğurt Festivali” düzenlendi.

Tarihi Kanlıca Meydanı’nda düzenlenen festivale, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Kanlıca Mahalle Muhtarı Yusuf Kıroğlu ve meclis üyeleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile ilçe sakinleri katıldı.

TARİHİ KANLICA MEYDANI RENKLENDİ

Yoğun ilgi gösterilen festival, çocuklara özgü eğlencelerle başladı.

Aileleriyle alana gelen çocuklar hem ilçeye has yoğurttan yedi hem de çeşitli etkinliklerle eğlendi.

BAŞKAN AYDIN YOĞURT İKRAM ETTİ

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve AK Parti İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç tarafından ilçe sakinlerine meşhur Kanlıca yoğurdu ikram edildi.

Ziyaretçilerin yoğurda doyduğu etkinlikte Karadeniz Müziği’nin başarılı ismi Volkan Arslan son albümünden şarkıların yer aldığı hareketli ve eğlenceli bir konser verdi.

“DÜNÜ BUGÜNE TAŞIDIK”

İlçe sakinlerine hitap eden Belediye Başkanı Murat Aydın, çocuklarıyla birlikte etkinliğe gelen ailelere ayrı bir teşekkür etti.

Başkan Aydın, “Kültür anlamında dünü bugüne taşıdık. Bugünkü bu güzel hatıraları da geleceğe aktaracak olan çocuklarımız. Eğer sizler onların elinden tutup buraya getirmemiş olsaydınız bu kültürün devamlılığı sağlanamaz. Yani aynı zamanda kültürümüzün, bugünümüzün geleceğe aktarmasına da katkı vermiş oluyorsunuz.” dedi.

“BU KÜLTÜRÜ YAŞATMAK AY YILDIZLI BAYRAĞIN DALGALANMASINA KATKI VERMEKTİR”

Kanlıca’nın kültürünün oluşmasına katkı veren yoğurtçulara da teşekkür eden Aydın, “Süt üretimi bitmiş ama yoğurt üretimi devam ediyor. Fakat şimdi süt üretimi de Beykoz’da devam etmeye başladı. Bu etkinliklerle yoğurtçuluğun, yoğurdun üretimi, bereketi Beykoz’umuzda özelde Kanlıca’da devam etmesini sağlamış oluyoruz. Bunu yapan esnaf arkadaşlarımız ve sizlersiniz. Sizlere canı gönülden teşekkür ediyorum. Ailecek geldiniz, burayı şenlendirdiniz. Kanlıca’yı tarihiyle beraber yaşatıyorsunuz. Bu kültürü yaşatmak aslında ay yıldızlı bayrağımızın bu güzel ülkenin üstünde dalgalanmasına katkı vermektir.” diye konuştu.

Beykoz’un 130 yıllık geleneği geleceğe taşınıyor!
Bizi Takip Edin