Beykoz'un 137 camiinde 30 bin aşure ikram edildi

Beykoz Belediyesi Muharrem Ayı dolayısıyla 45 mahalle ve 137 camide 30 bin kişilik aşure ikram etti. 

Beykoz Belediyesi tarafından hazırlanan, ilçe sakinlerini bereketin, kardeşliğin ve hoşgörünün ahenginde buluşturan aşureler 45 mahalle…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi Muharrem Ayı dolayısıyla 45 mahalle ve 137 camide 30 bin kişilik aşure ikram etti. 

Beykoz Belediyesi tarafından hazırlanan, ilçe sakinlerini bereketin, kardeşliğin ve hoşgörünün ahenginde buluşturan aşureler 45 mahalle ve 137 camide vatandaşlara ikram edildi.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın Çayır Festivali kapsamında vatandaşlara aşure ikramında bulundu. 7’den 70’e ilçe sakinleriyle aşure bereketini paylaşan Başkan Murat Aydın vatandaşların Muharrem Ayı’nı tebrik etti.  

Başkan Murat Aydın: “Tüm hemşerilerime afiyetler diliyorum”

Aşurenin yüz yıllardan gelen hoşgörü geleneğimizin, toplumsal yakınlaşma ve kaynaşmanın en tatlı vesilesi olduğunu ifade eden Başkan Murat Aydın:  “Muharrem Ayı’nın bereketiyle artan birlik, beraberlik kardeşlik iklimine katkıda bulunmak, ilçe sakinlerimizin kaynaşmasını sağlamak ve köklü geleneğimizi yaşatmak amacıyla aşurelerimizi hazırladık ve tüm mahallelerimizde ikram ettik. Bu vesileyle Muharrem Ayı’nın tüm İslam Alemi’ne, ülkemize ve ilçemize hayırlar getirmesini temenni ediyor, tüm hemşehrilerime afiyetler diliyorum” dedi. 

Beykoz'un 137 camiinde 30 bin aşure ikram edildi
Bizi Takip Edin