Beykoz'un 15 Temmuz şehitleri dualarla anıldı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Beykoz'da anma programları ve çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Beykoz'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 2016'da gerçekleştirdiği darbe girişiminde şehit düşen Hasan Kaya ve Murat Akdemir kab

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Beykoz’da anma programları ve çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Beykoz’da Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 2016’da gerçekleştirdiği darbe girişiminde şehit düşen Hasan Kaya ve Murat Akdemir kabirlerinde ziyaret edilerek, Kavacık Hasan Yavuz Camii’nde öğlen namazı öncesi mevlit okutuldu.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Belediye Başkanı Murat Aydın günün ilk saatlerinde 15 Temmuz gecesi şehit düşen Hasan Kaya ve Murat Akdemir’in Kavacık ve Küçüksu’daki kabirlerini ziyaret etti. Kabir ziyaretlerine Hasan Kaya’nın eşi Şengül Kaya ve Murat Akdemir’in babası İsmail Akdemir’de eşlik etti. Beykoz Müftüsü Ali Efe ve diğer bürokratlarında yer aldığı ziyaretler sırasında şehit kabirlerinde Kuran-ı Kerim okundu, Müftü Ali Efe ise dua etti.

Günün devamında Kavacık Hasan Yavuz Camii’nde öğlen namazı öncesi mevlidi şerif ve hatmi şerifler için dua vardı. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Murat Aydın, İlçe Müftüsü Ali efe ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay’ın hazır bulunduğu programda, Hafız Muhammed Polat ve diğer din görevlileri Kuran-ı Kerim okudu.

Okunan Kuran-ı Kerim’in ardından Beykoz Müftüsü Ali Efe 15 Temmuz şehitleri ve gaziler için dua etti. 15 Temmuz 2016’da yaşanan işgal girişimine de değinen Müftü Efe, “Yüce Mevla polisimizi, askerimizi ve tüm silahlı mensuplarımızı korusun” dedi.

Müftü Efe, “Yarabbi; bundan 3 yıl önce milli birlik ve kardeşliğimize, bu aziz millete bu aziz vatana kast edenlere karşı canlarını siper eden şehitlerimiz için ilçemizin her bir camiinde 251 hatmi şerif okundu… Ülkemizin dört bir köşesinde yüzlerce binlerce hatmi şerif okundu, bu hatmi şerifleri yüce katında kabul eyle” şeklinde niyazda bulunarak, başta Beykoz şehitleri hasan kaya, İsmail Kefal, ve Murat Akdemir olmak üzere tüm şehitlere rahmet diledi. 

Müftü Efe, “ülkemizi ve milletimizi başta FETÖ olmak üzere her türlü terör örgütünün şerrinden ülkemizi ve bizleri muhafaza eyle” dedi.

Kuran-I Kerim tilavetinin ardından öğlen namazını eda eden vatandaşlar daha sonra, cami içinde Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Müftüsü Ali Efe ve diğer bürokratlarla tebrikleşti. Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın başka bir cenazeye katılmak üzere Hasan Yavuz Camii’nden erken ayrıldı.

Namaz çıkışında ise cami avlusunda vatandaşlara kavurma pilav, tatlı ve ayran ikram edildi. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve 15 Temmuz Şehidi Hasan Kaya’nın eşi Şengül Kaya birlikte camiden çıkan vatandaşlara ikramda bulundu.

Beykoz'un 15 Temmuz şehitleri dualarla anıldı
Bizi Takip Edin