Beykoz’un 2. Etap planları tamamlandı!

Beykoz’da Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgelerini kapsayan 2. Etap plan tamamlanarak İBB Meclisi’nden oy çokluğuyla geçti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgelerini kapsayan 2. Etap planları tamamlandı.

Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgesi 1/5000 ölçekli KANİP 2. Etap Planı, Kavacık Mahallesi’nin büyük bölümü, Çubuklu Mahallesi’nin bir kısmı, Göztepe, Göksu ve Yenimahalle’nin büyük kısmını kapsıyor.

İTİRAZ DİLEKÇELERİ DEĞERLENDİRİLDİ 

Beykoz’un Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgelerini kapsayan 2. Etap Plan Değişikliği, yasal askı sürecinde şahıs ve kurumlar tarafından 19 adet itiraz dilekçesi verildi. Dilekçeler ayrıntılı bir şekilde İBB Meclisi’nde görüşüldü.

AK PARTİ VE MHP’NİN OYLARIYLA GEÇTİ

2018 yılında hazırlanıp onaylanan fakat yaklaşık 3 yıldır İBB’den bekletilen planlar, CHP ve İYİ Parti’nin ‘ret’ oylarına rağmen AK Parti ve MHP’nin ‘kabul’ oyu vermesiyle oy çokluğuyla kabul edildi.

Konut, ticaret, mesire alanı, dini tesis alanlarına dair yapılan itirazların değerlendirilmesiyle Beykoz’da Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgelerini kapsayan planları tamamlandı.

1/1000’LİK PLANLARIN ÖNÜ AÇILDI

Bu kapsamda, 1/1000 Ölçekli Uygulamalı İmar Planları’nın önü açıldı. İBB’nin yetkisinde olan Nazım İmar Planı esaslarına göre; Beykoz Belediyesi tarafından 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı onaylanma süreci başlatılarak yürürlüğe girecek.

 

Beykoz’un 2. Etap planları tamamlandı!
Bizi Takip Edin