Beykoz’un 230 milyonu nerede?

Beykoz’un bütçesinden ilçeye hizmet etmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) kasasına aktarılan 230 milyon liranın nereye gittiği merak ediliyor.

Beykoz’un 230 milyonu nerede?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’a ve Beykozluların yararına hizmet üretmemesi ile eleştirilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tepkileri çekmeye devam ediyor.

2019 yılından itibaren Beykozlu vatandaşların vergilerinden elde edilen ve ilçeye yatırım yapması için İller Bankasından İBB’ye aktarılan 230 milyon liranın karşılığında Beykoz’da hangi hizmetlerin yapıldığı merak konusu oldu.

Ekrem İmamoğlu

İBB BEYKOZ’UN PARASINI NEREYE HARCADI?

İstanbul’da son 3 yılda 849 milyon lirayı reklam organizasyonlarına ayıran İBB, Beykoz’da fide dağıtımı, kapalı durak yapımı, alt yapı çalışmaları gibi düşük bütçeli işler üretti.

Var olan binayı restore edip kitap kafe olarak açılışını gerçekleştiren ve yine var olan ücretsiz otoparkı ücretli yapıp “hizmete açıldı” algısı yapan İBB, Beykoz’a yatırım yapılması için aktarılan 230 milyon liranın nereye gittiği sorusunu akıllara düşürdü.

Ekrem İmamoğlu

ALGI VE BALON OLAN VAATLER

Çalıştığı ajansın talimatları ile göreve geldiği günden bugüne, her iki cümlesinden birini “engelleniyorum” algısı üzerine kuran İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, hizmet konusunda Beykoz’da sınıfta kaldı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu

AK Parti döneminde başlatılan atıksu hatlarının tamamlanması için 3,5 yıldır bir adım atılması beklenen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve yönetiminin iki yıl önce incelemelerde bulunduğu Riva’da gerçekleştireceği “İSKİ Beykoz Riva İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisleri Temel Atma Töreni” kayıplara karıştı.

İBB, Beykoz’da CHP’lilerin oldukça önem verdiği, sık sık dile getirdiği ve Beykoz içinde öncelikli adım atılması beklenen kreş proje için de tek bir çivi dahi çakmadı. Geçtiğimiz günlerde bir toplantıda konuşan Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci, İBB’nin kreş yapacağı parselde çalışmaların durdurulduğunu söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi

BEYKOZ’DAKİ İPTAL VE DURDURMA SİYASETİ

Hali hazırdaki var olan projelerin “iptali ve durdurulması” dışında bir iş üretmeyen Ekrem İmamoğlu başkanlığındaki İBB, Beykoz’da vatandaşların yararına sıfırdan başlanıp veya temeli atılan yeni projelerin olmaması ile dikkatleri çekiyor.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel seçimler öncesi Beykoz’da vatandaştan destek isteyerek, “5 yılda Beykoz’un kötü talihini değiştireceğiz. Samimi bir şekilde oy istiyorum. Sorumluluğa hazırız. Başka vaatlere aldanmayın.” diye konuşmuştu.

Fakat, Beykoz’da yetki ve sorumluluk sahibi olduğu nüfusun yüzde 60’ını oluşturan mahallelerin imar planlarına dair 3,5 yıldır somut bir adım atmadı. Beykoz’dan bütçesine aktarılan 230 milyon lira ile deprem gerçeğine karşı da ilçede bir önlem almadı.

Ekrem İmamoğlu Soğuksu planlarına dava açtı

Beykoz’a ve Beykozlunun yararına yapılacak projeler karşısında da sık sık planları durdurma veya iptali ile gündeme gelen CHP’nin meclis üyelerinin yanı sıra İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da geçtiğimiz günlerde Soğuksu planlarına dava açtı.

Kişi ve kurumlar aracılığıyla hazır yapılmış planlara karşı çıkan CHP’li İBB yönetimi, “Planların yapılmasına karşı değiliz” tavırlarıyla ve “Mavi Boncuk Siyaseti” ile kamuoyunda çok fazla eleştiriye maruz kalıyor.

Metro Murat Ongun

İBB’DEN BEYKOZ “GAF”I

Yerel seçimler öncesinde İmamoğlu’nun ilk 5 yapma sözü verdiği Üsküdar-Beykoz metro hattı projesi ve Kavacık – Çubuklu arası füniküler hat projesi 2029’dan sonra açılması planlanan hatlar arasında yer alıyor.

Metro

Geçtiğimiz günlerde hizmete alınan  Aşiyan – Anadolu Hisarı – Küçüksu deniz hattının duyurusunu “Adeta Beykoz’a metro geldi.” gafı ile duyuran İBB Sözcüsü Murat Ongun, Beykozlularla dalga geçti.  “Pes doğrusu” dedirten Ongun’un bu paylaşıma tepkiler yağdı.

230 MİLYON HANGİ AMAÇLA HARCANDI?

Beykozlular ise 3 yılda 230 milyon TL’nin nerelere ve hangi amaçla harcandığını merak edip İBB’den, metro, imar çözümleri, spor salonları, yüzme havuzu, atıksu çalışmaları, kültür-sanat merkezleri gibi projeler üreterek verdiği vaatleri yerine getirmesini istiyor.

.

.

Beykoz’un 230 milyonu nerede?
Bizi Takip Edin