Beykoz'un 2B alanında ilk 18 uygulaması askıda

Beykoz Gümüşsuyu Mahallesi Özel Proje Alanı'nda resmi olamayan ilk 18. Madde uygulama planı görücüye çıktı.

Beykoz Gümüşsuyu Mahallesi Özel Proje Alanı 3194/18. Madde İmar Uygulaması Parselasyon Planı 1. Bölge ‘Bilgilendirme Askısı'…

Beykoz'un 2B alanında ilk 18 uygulaması askıda
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Gümüşsuyu Mahallesi Özel Proje Alanı’nda resmi olamayan ilk 18. Madde uygulama planı görücüye çıktı.

Beykoz Gümüşsuyu Mahallesi Özel Proje Alanı 3194/18. Madde İmar Uygulaması Parselasyon Planı 1. Bölge ‘Bilgilendirme Askısı’ Beykoz Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü tarafından görücüye çıkarıldı. Resmi olmayan 1. Bölge ‘Bilgilendirme Askısı’ 64 bin 674 m2 alanı kapsıyor.

İstanbul’un en değerli bölgelerinden biri olan Beykoz’un Gümüşsuyu Mahallesi’ndeki 2B arazilerinin Özel Proje Alanı olarak ilan edilmesinin ardından resmi olmasa da ilk defa 3194 Sayılı İmar Kanunu’nun 18. Madde uygulaması için ‘Bilgilendirme Askısı’ asıldı.

Beykoz Belediyesi tarafından uygulanacak 18. Madde’nin resmiyete dökülmeden önce vatandaşların itirazlarını istişare etmek amacıyla gerçekleştirdiği ‘Bilgilendirme Askısı’nda Gümüşsuyu Mahallesi 2 Bölgeye ayrılıyor. Askıya çıkan 1.Bölge 64 bin 674 m2 alanı kapsıyor.

3194 Sayılı İmar Kanunu’nun 18. Madde uygulamasının resmiyet kazanması için imar planının alınacak encümen kararının ardından Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından askıya çıkarılması gerekiyor. 

Beykoz'un 2B alanında ilk 18 uygulaması askıda
Bizi Takip Edin