Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz’un 5 mahallesinde daha imar yolu açıldı

Beykoz’un 5 mahallesi, “Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ve “Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı” olarak tescil edildi.

Beykoz’un 5 mahallesi, “Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ve “Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı” olarak tescil edildi. 

Beykoz’un bazı kısımları, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından “Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ve “Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı” olarak tescil edildi.

galeri isbeykoz un 5 mahallesinde daha imar yolu acildi 8747

Elmalı, Örnekköy, Akbaba, Dereseki Mahallesi ile Riva Deresi Batısı “Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ve “Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı” olarak tescil edildi.

Bu mahallelerin “Doğal Sit- Kesin Korunacak Hassas Alan” olarak ilan edilmesine ilişkin yönelik idari sürecin devam ettiği belirtildi. 

galeri isbeykoz un 5 mahallesinde daha imar yolu acildi 2025

Resmi Gazete’de ilan edilmesi beklenen bu karar sonucu bu mahallelerde plan yapma yolu açılacak. Tescil edilen mahallelerin koordinat ve parsel bilgilerine says.csb.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

 

 

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Avatar of Fehmi
    Fehmi diyor

    Örnek mahallesinde ikamet etmekteyim binamın depreme dayanıklı olup olmadığının kontrol edilmesi.Saygılarımla.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.